Düşen Korku ve Açgözlülük Endeksi Satın Alma Zamanının İşareti mi? - BTC MAGAZİN

Düşen Korku ve Açgözlülük Endeksi Satın Alma Zamanının İşareti mi?

  • Kripto korku ve açgözlülük endeksi 30’a düştü.
  • Bu seviyelere en son Mart 2020’deki pandemi ilanından sonra Nisan 2020’de tanık olunmuştu.
  • Bu kadar düşük bir seviye, düşükten satın alma zamanının geldiğinin bir işareti olabilir.
  • Bitcoin’in duyarlılığı da Eylül 2020’den bu yana en düşük seviyede.
  • Bununla birlikte, haftalık BTC grafiği bir düzeltmeyi ima eden düşüşü satın alırken dikkatli olunması öneriliyor.

Bitcoin ve Kripto korku ve açgözlülük endeksi 30’a düşmüş bulunuyor. Bu seviyeye en son 2020 Nisan ayında ve sonrasında tanık oldu. Mevcut seviyelere düşen korku ve açgözlülük endeksi, Bloqport Insights tarafından belirlendi ve paylaşıldı.

Crypto Fear & Greed endeksi, Nisan 2020’den bu yana ilk kez 30’a düşmek üzere.

Düşük Seviye Bir Satın Alma Sinyali Olabilir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Nisan 2020, kripto korku ve açgözlülük endeksinin şu anki 30 seviyelerine düştüğü son dönemdi.

O zamanlar korku, COVID19’u küresel bir pandemi olarak ilan eden Dünya Sağlık Örgütü nedeniyle Bitcoin’in 3.782 $ ‘a düşmesine atfedildi. Kısa bir süre sonra, Bitcoin’in değerrinin toparlanması ve birkaç direnç seviyesini kırarak bu ayın ortasında belirlenen son zamanların en yüksek seviyesi olan 64.854 $ ‘a ulaşması bekleniyor.

Bu nedenle, tarih şablon olarak alınacaksa, 30’luk bir kripto korkusu ve açgözlülük endeksi, dipten satın alma zamanının geldiğinin bir işareti olabilir.

Twitter’da Bitcoin’e Yönelik Korkular Artıyor

Bitcoin ile ilgili olarak, Twitter’daki duygu, Santiment tarafından aşağıda açıklandığı ve çizelgede gösterildiği gibi bir korku duygusudur.

Ağırlıklı sosyal duyarlılık algoritmamız, kalabalığın 26 Eylül’den bu yana #Bitcoin’e karşı en korkulu seviyesinde olduğunu gösterdiğinden, FUD kripto twitter’ı yakaladı. Genel olarak, bu aşırı olumsuz artışlar, BTC tüccarlarının şüphesiyle karlı bir şekilde satın alma fırsatlarıdır.

Grafikten, Eylül 2020’nin Twitter’ın Bitcoin’e olan duyarlılığının bu kadar düşük olduğu son kez olduğu görülüyor. Eylül 2020 aynı zamanda Bitcoin’in 12 bin dolar seviyesinden 9 bin dolara kısa bir düşüş yaşadığı zamandı. Bitcoin, daha sonra yukarıda belirtilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolara yakın yükselişine devam etti.

İlerlerken Dikkat Edilmesi Önerilir

Santiment’ten elde edilen veriler, dipten satın almanın mevcut piyasa koşullarında işe yarayabileceği fikrini de güçlendiriyor. Bununla birlikte, yatırımcılara, Bitcoin haftalık grafiğinin tükenme ve devam eden bir düzeltmeye işaret ettiği hatırlatılıyor. Bu nedenle, bundan sonra herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadan önce dikkatli olunması önerilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu