25 Nisan 2021 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

25 Nisan 2021 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum’un fiyatı, 23 Nisan’ın erken saatlerinde işlem fiyatının önemli bir kısmını kaybettikten sonra son iki günde sağlam bir toparlanma gördü. Bununla birlikte, ETH’nin yazım zamanında toparlanmasına yardımcı olan yükseliş ivmesi hızla kayboluyordu ve benzer koşullar geçerli olursa, yakında ETH için bir konsolidasyon aşaması izleyebilir.

Yazım sırasında ETH, 267 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 2.277 dolardan işlem görüyordu. Geçtiğimiz hafta ETH, son 24 saatte yüzde 5’lik bir artışa rağmen değerinin yüzde 7’ye yakınını kaybetti.

Ethereum 1 günlük grafik 

Kaynak: 
ETH / USD , TradingView

ETH’nin günlük grafiğine göre, fiyat düzeltmesine rağmen geçen haftaki fiyat hareketi çoğunlukla olağan seyrini koruyor. ETH, çoğunlukla 1.894 $ ‘lık acil desteğinin ve 2546 $’ lık genel direncinin katı sınırları dahilinde işlem görüyor. Yükseliş ivmesi yavaş yavaş azaldığından, önümüzdeki günlerde ve sonraki haftanın çoğunda bu durumun devam etmesi muhtemel.

Böyle bir senaryoda, özellikle ETH’nin uzun vadeli fiyat eğilimini göz önünde bulundururken, kısa veya uzun bir pozisyonun mevcut piyasadaki yatırımcılar için en uygun olup olmadığını belirlemek zor.

Teknik göstergeler, kısa vadeli bir alıcı piyasasının ortaya çıktığını ve ETH’nin toparlanma sürecine yardımcı olduğunu gösterdikten sonra yükseliş hissiyatında net bir düşüş kaydetti. MACD göstergesi düşüş eğilimi gösterdi ve önümüzdeki günlerde trendin tersine dönmesi muhtemel görünmüyor.

RSI, aşırı alım bölgesinden uzaklaşıp tarafsız bölgenin altına doğru ilerledi. Bu iki şeye yol açabilir – biri, başka bir fiyat düzeltmesine neden olabilir ve ikincisi, eğer destek devam ederse, ETH hafta boyunca yatay işlem yapabilir.

Sonuç 

Yükseliş momentumunun ETH piyasasından hızla kaybolduğu gerçeği göz önüne alındığında, lider altcoinin 1,894 $ ‘lık acil desteğine ve ticaret aralığına bağlı olması muhtemel. Mevcut piyasa dinamiği hesaba katılırsa, ilk desteğin ihlali pek olası görünmüyor. Bununla birlikte, önümüzdeki gün, ETH anlık direncini kırabilirse, mevcut ATH’nin ötesinde daha fazla fiyat keşfi göz ardı edilemez.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu