Diar’dan Yeni Madencilik ve Borsa Raporu

Araştırma firması Diar‘ın yeni bir raporuna göre, kripto para birimi borsaları 2018’i “rekor işlem hacimleri” ile kapatıyor.

14 Ocak’ta yayınlanan raporda, ticaret sayısının ve ticaret hacminin 2018’de 2017 yılına göre çok daha yüksek olduğu belirtildi.

Birçok büyük borsanın 2017-2018 işlem hacimleri arasında milyon dolar farklar görülüyor  Coinbase, 2017’den 2018’e bir önceki yıla göre % 21’lik bir artış gördü; Bitfinex’in toplam ticaret hacmi aynı dönemde % 50 arttı; Kraken’in ticaret hacmi ise % 192 artış gösterdi.

Özellikle Coinbase, platformunda gerçekleştirilen işlem sayısında % 14,1 oranında bir artış gördü, 2017’de 82,7 milyondan 2018’de 94,4 milyona çıktı.

Rapor yükseliş eğiliminin devam etmeyeceğini öngörüyor.

Diar, kripto para birimi alım satım opsiyonlarının ve platformlarının muhtemelen her zamankinden daha yaygın olacağına rağmen, spot piyasalar için 2019’un 2017’den daha düşük rakamlar getireceğini öngörüyor.

Ek olarak, rapor madencilik gelirlerinin düşmeye devam edeceğini de öngörüyor . Diar’a göre, BTC madenci gelirleri 2018’de 5.8 milyar doların üzerindeydi.

Bununla birlikte, Aralık ayına kadar aylık kazanç 210 milyon dolara geriledi.

Geçtiğimiz yılın ocak ayında, Bitmain BTC ağındaki gücün % 53’ünü kontrol ediyordu.

Şimdi, bu şirketler Bitcoin’in toplam gücünün sadece % 39’unu kontrol ediyor. Bitcoin ağını daha merkezi olmayan ve dolayısıyla bir bütün olarak daha güvenli kılan %14’ünün birkaç küçük maden havuzunda yeniden dağıtıldığı bildiriliyor.

Rapor bilinmeyen madencilerin Aralık ayını kapattığı ve toplam blokların yüzde 22’sini geçen yılın başında yüzde 6’dan yukarı çektiğini söylüyor.

Ayrıca Bitcoin ağının şu anda BTC.com tarafından kontrol edilen havuzların ağ üzerindeki hakimiyetini yitirmesi nedeniyle bir saldırı yaşama olasılığı daha düşük.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ledger, Trezor'un Güvenlik Açıklarını Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu