Dijital Dolar Bitcoin İçin Fayda Sağlayabilir!

CNBC’nin Squawk Box şovunda yer aldığı sırada, Grayscale Investments başkanı Michael Sonnenshein, Bitcoin’in hiçbir şekilde PayPal’ı ve ilgili şirketleri piyasadan çekmeyeceğini belirtti.

Ayrıca Sonnenshein’e göre, ABD Federal Rezervi dijital bir dolar başlatırsa, Bitcoin ve diğer merkezi olmayan kripto para birimlerindeki yatırımcılar için bir arka rüzgar yaratacaktır.

“Dijital USD, Bitcoin yatırımcılarına bir kuyruk rüzgarı verir”

Tartışma sırasında, Squawk Box’ın sunucularından Andrew Sorkin, ABD Federal Rezervi’nin dijital bir dolar yaratması veya başka bir tür dijital varlığı benimsemesi durumunda, ödemeler için kullanılacağından PayPal gibi şirketleri mahvedebileceğini varsaydı.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’in bu konuda ne düşündüğünü merak etti. Sonnenshein, bunu Bitcoin gibi merkezi olmayan protokollerle ilgilenen yatırımcılar için bir rüzgar yaratacağı için PayPal için hiç sorun olmayacağına inanıyor.

PayPal’a gelince, bu ABD ödeme devi ve buna benzer şirketler, Bitcoin ve diğer merkezi olmayan dijital varlıkları iş modellerine zaten dahil ettiler, bu nedenle dijital bir USD ortaya çıkarsa, kârları zarar görmeyecektir.

Ayrıca, Ekim 2020’de PayPal, kullanıcılarının Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i tutması için kripto cüzdanları başlattı. Ayrıca 2021 baharında, kullanıcıların bu kriptoları 26 milyondan fazla tüccardan satın almalarını ve satmalarını sağlayacağına söz verdi.

2021 baharında ödeme devi, kullanıcılarının yakında üçüncü taraf cüzdanlarına kripto para çekmelerine izin vereceğini duyurdu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Hollanda CPB Başkanı: Bitcoin'e Derhal Yasak Getirilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu