Dogecoin (DOGE), Bu Temel Metrikte BTC ve ETH’yi Geride Bıraktı: Detaylar


Dogecoin (DOGE), dünyanın ilk ve en büyük meme kripto parası olarak kayda değer bir işlem büyüme ivmesi yakalıyor ve bu ivme Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi diğer kripto paralardan daha yüksek. Kripto analiz sağlayıcısı WhaleWire’ın verilerine göre, Dogecoin şu anda dünyanın en çok işlem gören kripto parası konumunda.

WhaleWire, bu işlem büyümesini memecoin ekosisteminde DRC-20 token standardının ortaya çıkmasına bağlıyor. WhaleWire’ın verilerine göre, Dogecoin ağı 27-28 Mayıs tarihleri arasında toplamda dört milyon işlem kaydetti ve işlemler gerçekleştirdi. Dogecoin ağına ait haber platformu Doge Whisperer, son 24 saat içinde protokol üzerinde yaklaşık iki milyon işlemin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Dogecoin işlemlerindeki bu son ilerlemeler, Bitcoin‘un tüm zamanların en yüksek seviyesindeki işlem sayılarını bile geride bıraktı.

Dogecoin işlem büyümesinin tetikleyicisi, DRC-20’ye olan artan taleptir. Bu token standardı, DOGE için ağ ücretlerini karşılayabilen yeni token’ların geliştirilmesine olanak tanır ve DOGE tokeninin temel kullanışlılığını güçlendirir. DRC-20, Dogecoin protokolünün geleceğini desteklemek için bir DeFi (Merkezi Olmayan Finans) merkezi olarak hizmet edebileceği şeklinde değerlendirilmektedir. Bu standardın ortaya çıkması, daha yeni meme kripto paralarının perakende dünyasında öne çıktığı bir dönemde Dogecoin’e olan ilgiyi canlandırmaya yardımcı olmuştur.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   David Gokhshtein, Bitcoin Fiyatının Geleceği Hakkındaki Düşüncelerini Paylaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu