Dolar’ın Bitcoin (BTC) Üzerindeki Etkisi Azalıyor mu? Ethereum (ETH) Ralliye mi Hazırlanıyor? İşte Son Gelişmeler!

İki varlık arasındaki negatif korelasyon son derece yüksek bir seviyede kaldığından ABD Doları rallisi Bitcoin‘in satış baskısının ana yakıtlarından biri olarak yer alıyor, ancak tüm durum er ya da geç değişebilir.

Güçlü USD, BTC’yi aşağı itiyor

En son faiz artırımının etkisi ve Fed’in genel şahinliği, USD’nin değerini piyasanın beklediğinden daha yükseğe taşıdı. USD, hisse senetleri ve dijital varlıklar üzerinde baskı yaratarak kendini dünyanın en güçlü para birimlerinden biri olarak gösterdi.

Dolar'ın Bitcoin (BTC) Üzerindeki Etkisi Azalıyor mu? Ethereum (ETH) Ralliye mi Hazırlanıyor? İşte Son Gelişmeler! 2
Kaynak: TradingView

Endeksin oynaklığı göz önüne alındığında yeterince yüksek olan DXY’deki %3’lük ralli, Göreceli Güç Endeksi ayrışmasına ve FOMC toplantıları arasındaki kesintiye göre sona erebilir.

Ethereum ralliye hazırlanıyor

Bazı kripto para birimleri ABD Dolarının raydan çıkmasını beklemiyor ve şimdiden yerel direnç seviyeleriyle flört ediyor. Örneğin, Ethereum, dijital varlık piyasasında kalan baskıya rağmen, 1.200 dolarlık yerel dirence başarıyla ulaştı.

Dolar'ın Bitcoin (BTC) Üzerindeki Etkisi Azalıyor mu? Ethereum (ETH) Ralliye mi Hazırlanıyor? İşte Son Gelişmeler! 3

Grayscale’in Ethereum fonunun indirimi büyük ölçüde azaldıkça kurumlar da Ethereum’u aktif olarak destekliyor; bu, yatırımcıların Ethereum‘u gelecekte Bitcoin‘e kıyasla daha büyük bir getiri sağlayabilecek düşük değerli bir varlık olarak gördüklerini gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Brandt: 200.000 Dolara Giden Yolda Düzeltmelere Hazır Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu