Domino's Pizza Artık Lightning Pizza - BTC MAGAZİN

Domino’s Pizza Artık Lightning Pizza

Amerikan restoran zinciri Domino’s Pizza artık Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul ediyor.

Müşteriler artık en sevdikleri pizzaları Lightning Network (LN) üzerinden multi-milyar dolarlık mağazalardan herhangi birinde, yüzde 5 indirim ile anında ödeme ağı ücreti olarak 0,01 dolar ödeyerek satın alabilecekler.

İşlem 30 saniyeden az bir sürede gerçekleşiyor ve Domino’s Pizza, ABD’de herhangi bir yerden online verilen siparişten sonra 30 dakika içinde gıda paketini müşteriye teslim etme sözü veriyor.

Bitcoin ile yapılan ödemeler şu anda ABD’deki mağazalarla sınırlı.

Başarılı bir denemeyle cesaretlenen Lightning Pizza, Bitcon ödeme hizmetlerinin yakında Avrupa’da tanıtılacağını onayladı.

Satış açısından dünya çapında en büyük pizza satıcısı olan Michigan merkezli Domino’s Pizza’nın global ağı 13.000’den fazla mağazadan oluşuyor.

Lightning Pizza web sitesi, üç çeşit cüzdan ve bunları destekleyebilecek cihazlar sunuyor – BLUEWALLET (iOS ve Android), CASA (Masaüstü ve Casa Düğüm) ve ECLAIR (Android).

Lightning, katılımcı bir ağ üzerinden anında ödeme yapılmasını sağlamak için Blockchain içindeki akıllı sözleşme işlevini kullanan merkezi olmayan bir ağdır.

Lightning Network kripto para dünyası için büyük bir devrim. Saniyede milyonlarca işlemi gerçekleştirecek şekilde tasarlanan Yıldırım Ağı, kripto paraların kabulü açısından giderek yaygınlaşmaya devam ediyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu