Elon Musk, Twitter CEO’luğundan İstifa Edecek mi?

Elon Musk, Twitter’daki son politika değişikliklerinin ortasında eleştiri oklarının ortasında kaldı. Son birkaç gün içinde Musk, Twitter’daki bazı önemli politika değişikliklerinin başında yer aldı. Bu, birkaç hesabın askıya alınmasına ve çok daha fazla dramaya yol açtı.

Tüm kaosun ortasında Musk, Twitter’ın başkanı olarak istifa edip etmeyeceğini sorduğu bir Twitter anketi oluşturdu. Milyarder ayrıca anketin sonuçlarına uyacağını söyledi. Gelişme, Musk’ın sosyal medya platformu için yeni yatırımcılar aradığı sırada geldi.

Twitter başkanı olarak istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım.

Elon Musk

Yazım anında, anketin bitmesine 3 saat kaldı ve 14.881.111 oy kullanıldı ve oylamaya katılan kişilerin %57’si Musk’ın gitmesini istediğini belirtti. Son anket, Musk’ın Twitter’ı devralmasından 45 gün sonra geldi.

Musk devraldığından beri sosyal medya platformunda büyük politika değişiklikleri oldu. Buna, personelinin yarısının işten çıkarılması ve daha önce engellenen bazı hesapların geri getirilmesi de dahil. Ayrıca, Wall Street’te Musk’ın Twitter uğraşının Tesla hissesini olumsuz etkilediğine dair pek çok söylenti var.

Twitter Gazetecileri Yasakladı

Twitter, platformda ifade özgürlüğünü yeniden sağlamaya yönelik türünün tek örneği olan bir girişimde, CNN ve The Washington Post’tan birkaç gazeteciyi, konumunu ifşa ettiklerini iddia ederek yasakladı. Ancak bu hareket, Birleşmiş Milletler’in yanı sıra Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği tarafından “tehlikeli bir emsal” olarak nitelendirilen büyük kınamalara sahne oldu.

Hafta sonu Twitter, yalnızca diğer sosyal medya platformlarını tanıtmak için oluşturulan hesapları yasaklayacağını söyleyen politika değişikliklerini de duyurdu. Ancak bu, en önde gelen hesaplardan birinin askıya alınmasına yol açtı ve Musk’ın devreye girmesine neden oldu ve uygulamaya konmasından sadece saatler sonra politikada birkaç düzenleme yapacağını söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Brezilya Merkez Bankası, Kripto Para Birimlerine Yanıt Olarak Anında Ödeme Sistemi Başlatacak

Twitter politikasındaki bu hızlı değişiklikler, kullanıcıların ve reklamverenlerin başa çıkmasını da zorlaştırdı. Ayrıca içerikle ilgili büyük bir öngörülemezlik yarattı.

Musk özür dilediği bir tweette şunları yazdı:

“İleriye dönük olarak, büyük politika değişiklikleri için oylama yapılacak. Özür dilerim. bir daha olmayacak”.

Elon Musk

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu