Bitcoin Borsası FTX’in Eski CEO’su SBF Bugün Mahkemeye Çıkacak

FTX’in eski CEO’su ve kurucu ortağı SBF’nin iadesi için mücadele edip etmeyeceği veya Bahamalar’daki yasal işlemleri sürdürmeye karar verip vermeyeceği hala belirsiz. Ancak raporlar, iade edilmeyi kabul edeceğini söylüyor.

Bankman-Fried, ABD’ye iade edilmeme kararını bozmak için büyük olasılıkla bugün mahkemeye çıkacak. Geçen Salı, kefalet talebi Bahamalı bir yargıç tarafından ‘kaçma riski taşıdığı’ gerekçesiyle reddedildi.

SBF iadesini kabul ederse, birkaç hafta sürebilecek bir süre içinde ABD’ye nakledilecek. Daha sonra ABD’de hakim karşısına çıkacak. Kefalet duruşmalarına onlar tarafından karar verilecek.

FTX’in eski CEO’su SBF, New York federal savcıları tarafından toplam 8 farklı suçlamayla karşı karşıya. SBF için 115 yıl hapis cezası bekleniyor. Ancak, SBF’nin daha az hapis cezası alması muhtemel.

Bunun dışında SBF, ABD piyasa düzenleyicileri tarafından yatırımcıları ve müşterileri onlara yanlış veriler ve umutlar vererek dolandırmakla da suçlanıyor. 

“Yatırımcılara bunun kriptodaki en güvenli binalardan biri olduğunu söylerken bir aldatma temeli üzerine bir kağıt evi inşa etti.”

SEC

SBF’nin ayrıca, müşterilerinin fonlarını kendi organizasyonuna ve FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’e fayda sağlamak için kötüye kullanmaktan suçlu olduğu iddia ediliyor. SBF, son birkaç yılda Alameda ile pek ilgilenmediğini tweet atarak kendini savundu.

Ayrıca eski FTX CEO’su, Alameda’nın finansal durumu hakkında müşterilere yanlış bilgi vermekle de suçlanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Borsası Gemini Silvergate Bank'ın 7/24 Ödeme Ağına Katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu