En İyi Kriptolar Kaybederken XRP Kazanıyor; Ripple Davası Karara mı Yaklaşıyor?

Ripple’ın yerel token’ı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından belirlenen “Menkul Kıymetler” kategorisine girme belirsizliği altında işlem görüyor. Ancak veriler, XRP fiyatının devam eden piyasa duyarlılığından ayrıldığını gösteriyor.

XRP, Bitcoin ve Ethereum’u Yendi

XRP, son 24 saat içinde kayıplar yaşayan kripto pazarında en çok kazananlardan biri olarak ortaya çıktı. XRP fiyatı %3’ün üzerinde artarken, lider kripto Bitcoin (BTC) ve Ethereum fiyatı sırasıyla %3 ve %1,4 düştü.

Ripple’ın yerel token’ı, ABD SEC’den kaynaklanan yasal sorunlarla karşı karşıya kalırken, Yılbaşından Bugüne (YTD) %43 oranında artmayı başardı. XRP, yazım zamanında ortalama 0,50 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %80 artarak 3,1 milyar dolara ulaştı.

WhaleAlert tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saat içinde birkaç kripto balinası tarafından yaklaşık 200 milyon XRP (yaklaşık 97 milyon dolar değerinde) taşındı. Ancak, izleyici tarafından kaydedilen en büyük işlem 150 milyon XRP’yi (yaklaşık 73,3 milyon dolar değerinde) taşımak oldu.

Bir kripto balinası, Bitso kripto borsasından 22,1 milyon XRP (yaklaşık 10,55 milyon dolar değerinde) taşıdı. Bu arada, başka bir balina hesabı, fiyat artışının ortasında Bitstamp kripto borsasına 12 milyon dolar değerinde 25 milyon XRP taşıdı.

Küresel kripto piyasası değeri, geçtiğimiz gün yaklaşık %2.55’lik bir düşüş kaydetti. Kümülatif piyasa değeri yaklaşık 1,13 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. 24 saatlik işlem hacmi %41.82 artarak 45,99 milyar dolara ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple, Borsalarla Transferlere Devam Ederken, XRP Bitcoin'i Geride Bıraktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu