Endonezya’dan Bitcoin Hamlesi; Ülke Geleceğin “Bitcoin Cenneti” mi Olacak?

Endonezya Batı Cava Eyaleti Valisi Ridwan Kamil, “Endonezya Bitcoin Madencilik Kampanyası” başlıklı son sohbetinde ülkenin Bitcoin’i benimsemesine olan hevesini paylaştı. Vali Kamil, Endonezya’nın bu dijital varlığı kucaklama çabalarına vurgu yaparken, ülke içinde Bitcoin’e özel bir ticaret borsası kurma hazırlıklarının devam ettiğini belirtti.

Endonezya Bitcoin Benimsemesine Odaklanıyor

Özellikle, yeni neslin rezerv para olarak Bitcoin’i edinme eğilimiyle uyumlu olarak, ülkede Bitcoin’e odaklı bir ticaret borsası kurma çalışmaları sürdürülüyor. Vali Kamil, Endonezya’yı dönüştürücü teknolojiyi benimsemek konusunda diğer ülkelerin önüne geçmek ve bir “Bitcoin cenneti” haline gelmek hedefiyle yönetiyor. Bitcoin’in büyüyen hakimiyeti konusunda konuşurken, 51 yaşındaki siyasetçi şunları söyledi:

Anlamlı bir şekilde Bitcoin’i benimseyen ilk ülke büyük bir avantaja sahip olacak.

Vali Kamil, Endonezya’nın kripto para birimi benimsemesinde önemli adımlar attığını ve ülkede 12 milyondan fazla kripto yatırımcısı olduğunu açıkladı. Özellikle, bu yatırımcıların %70’i tercih ettikleri dijital varlık olarak Bitcoin’i seçiyor ve bu sayı yıllık olarak yarım milyon artıyor. Endonezya valisi, Bitcoin’in potansiyelini fark etti ve şu anda toplumun %40’ını oluşturan banka hesabı bulunmayan kesime finansal teknoloji getirebileceğini vurguladı. Bitcoin’i kullanarak, blockchain teknolojisinin daha önce ulaşılamayan topluluklara finansal dahil olma imkanı sunabileceğine inanıyor.

Vali Kamil’in ifadeleri, Bitcoin’in Endonezya ekonomisini devrimleştirebileceği ve ülkenin dezavantajlı kesimlerini ve genç nesillerini güçlendirebileceği konusundaki büyük umutlarını yansıtıyor. Endonezya’nın zengin yenilenebilir enerji kaynaklarına erişimi ve büyük bir bölümünün hala banka hizmetlerinden yoksun olması, ülkenin geniş çapta Bitcoin benimsemesi için uygun bir ortam sağlıyor. Vali Kamil’in vizyonu, Bitcoin’in ekonomik fırsatları ortaya çıkaran ve Endonezya’daki dezavantajlı kesimlere ve genç nesle güç veren bir oyun değiştirici olarak hizmet edebileceği inancını yansıtıyor.

Bu yazı yazılırken, Bitcoin fiyatı 26.855 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatte %0,73 artış kaydediyor. Son yedi günde ise %2,20’lik bir artış gerçekleşti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   UBS-Credit Suisse Anlaşmasının Ardından Bitcoin Yükseldi; BTC Fiyatı 30.000 Dolar'a Ulaşacak mı?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu