Ethereum ATH’sine 100 Dolar Kadar Uzak

  • Ethereum (ETH) şu anda 1.320$ civarında işlem görüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432$’dan 100 dolar kadar uzakta.
  • Bitcoin (BTC) yatay seyretmeye devam ederse, Ethereum önümüzdeki hafta ATH’sini kırabilir.
  • Ethereum da tıpkı Bitcoin gibi aşırı alım bölgesinde ve kısa vadede olası bir geri çekilmenin görülme ihtimali var.

Piyasa değeriyle kripto dünyasının en değerli ikinci varlığı olan Ethereum (ETH), 13 Ocak 2018’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432$’ı kırma yolunda ilerliyor.

Hem Bitcoin hem de Ethereum’un haftalık kapanışına saatler kalmasıyla birlikte BTC’nin durağan seyretmesi, ETH’nin yükseliş ivmesini sürdürerek önümüzdeki hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini kırması için önem arz etmekte. Bitcoin’in belirsizliğine ek olarak, Ethereum şu anda aşağıdaki günlük ETH/USDT grafiğinde görüldüğü üzere aşırı alım bölgesinde.

Ethereum ATH'sine 100 Dolar Kadar Uzak 2
Kaynak: TradingView

Ayrıca yukarıda yer alan ETH/USDT günlük grafiğine göre, Ethereum’un üç hareketli ortalamadan sapmasından görüldüğü üzere parabolik hale geldi. Parabolik hareketler genellikle bir geri çekilme ile sonuçların ve Ethereum’un bu geri çekilmeyi deneyimlemesi yalnızca zaman meseledir. Bununla birlikte, günlük MFI ve RSI, sırasıyla 86 ve 93 ile aşırı alım bölgesinde.

Özetle, Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432$’ı yeniden test etme veya kırma yolunda olabilir. Ethereum yazı kaleme alınırken 1.320$ civarında işlem görüyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesine 100 dolara kadar uzakta.

Bununla birlikte, Ethereum’un bu kilometre taşına ulaşması için Bitcoin‘in haftalık kapanışa kadar düşmesi gerekiyor. Dahası, Ethereum’un günlük grafiği ya yatay hareket ya da 1.160$ veya 1.000$’lık fiyat bölgesine düşüşle sonuçlanabilecek bir alıcı tükenişine işaret ediyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Piyasadaki Çöküşün Sebebi Ne? Bitcoin Daha Fazla Düşecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu