Kripto Piyasası Bir Yılın En Büyük Kaybını Kaydetti - BTC MAGAZİN

Kripto Piyasası Bir Yılın En Büyük Kaybını Kaydetti

Kripto para piyasasının 1 trilyon dolarlık değeri aştığı aylarca süren parabolik rallinin ardından işler değişiyor gibi görünüyor. Kripto piyasası son 24 saatte 170 milyar doların üzerinde kayıp yaşadı, 946 milyar dolara düştü ve trilyon dolarlık tacını kaybetti.

Kripto dünyasının bir numaralı varlığı Bitcoin (BTC) kısa bir süre önce 12 yaşına girdi ve bunu piyasa değerine binlerce dolar ekleyerek kutladı. Bununla birlikte, Bitcoin’in 16 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesiyle başlayan ralli, şimdi 42.000 dolarla zirve yapmış gibi görünüyor. 40.000$ civarında sendeleyen Bitcoin, bir gecede değerinin neredeyse %20’sini kaybederek aniden 32.000$’a yakın bir seviyeye düştü.

Traderlar ve kripto analistleri uzun bir süredir bu küçük düzeltmenin yakın zamanda toparlanacağına ve Bitcoin’in 100.000$’a kadar olan yolculuğuna devam edeceğini düşünüyor. Popüler kripto savunucusu Lark Davis, 94.200 Twitter takipçisinde “Bu düşüş daha da kötü olsa da, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 50.000$ dolara ulaşacağına inanıyorum” dedi.

Öte yandan Guggenheim Investments’in baş yatırım sorumlusu Scott Minerd ise, “Bitcoin’in parabolik yükseliş yakın vadede sürdürülemez. Bir aksilik karşısında savunmasız. 35.000$’lık teknik avantaj aşıldı. Masadan biraz para alma zamanı” dedi.

Ethereum (ETH) 1.440 doların üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeye çok fazla yaklaşmışken, talihsiz bir kayıp yaşadı. Bununla birlikte, 1.330$’ın üzerine çıkma girişiminin ardından ETH, piyasa baskısına yenik düştü ve yaklaşık 1.000 dolara düştü.

Bazı küçük piyasa değerine sahip coinler diğerlerinden daha ağır kayıplar yaşadı. Litecoin (LTC) ve Stellar (XLM) %23 oranında kayıp yaşarken, Binance Coin (BNB) yalnızca %12 ve Monero (XMR) yalnızca %7 oranında düşüş yaşadı. Genel olarak piyasa daha şimdiden toparlanma kaydetmeye başladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu