Ethereum Balinası Yanlış Zamanlamayla 5 Milyon Dolar Zarar Etti

2022'de toplam değeri 13.84 milyon dolar olan 4,892 ETH biriktiren bir Ethereum balinası, yanlış satış zamanlaması nedeniyle ciddi zararla karşılaştı.

Lookonchain verilerine göre, büyük miktarda ETH sahibi olan bir Ethereum balinası, yanlış hamleler yapmasının ardından ciddi zararlarla karşılaştı.

2022 yılında, bu Ethereum balinasının yaklaşık 2,830 dolarlık bir değerde, toplamda 13.84 milyon dolar değerinde 4,892 ETH biriktirdiği belirtildi.

Ancak, balina aylarca bekledikten sonra daha fazla kayıp yaşamamak adına satış yapmaya karar verdi. Sonuç olarak, balina sadece birkaç saat önce 6.85 milyon doların üzerinde değere sahip 4,274 ETH’yi Binance borsasına yatırdıktan sonra 5.24 milyon doların üzerinde zarar etti.

Varlıkları bir borsaya yatırmak, genellikle satış yapma niyeti olduğunu gösterir.

Balinanın satış zamanlaması, ETH fiyatındaki keskin artışla çakıştı ve son 24 saat içinde gerçekleşti, bu da genel olarak yanlış bir zamanlama olduğunu gösteriyor. Balina, fiyat artışından yararlanarak zararlarını minimize edebilirdi.

Ethereum (ETH), 20 Ekim’de 1,582 dolardan 1,632 dolara kadar keskin bir artış gösterdi. ETH, yazı yazılırken hala yeşil bölgede kalarak 1,613 dolardan işlem görüyordu.

Balina, hafta başında, Bitcoin spot ETF’sinin onaylanmadığı yönündeki haberlerden sonra gerçekleşen satışları göz önüne alarak ETH’de düşüş bekliyordu. Ancak fiyattaki ani toparlanma karşısında hazırlıksız yakalandı.

Balina, 24 saatlik fiyat artışına rağmen paniğe kapılarak, ETH’yi satın aldığı fiyattan daha düşük bir fiyata satarak zarara neden oldu.

Bu ETH sahibi, zararla sonuçlanan başka hatalar da yaptı. Lookonchain’in belirttiğine göre, balina 3,705 stETH’yi 3,536 ETH ile değiştirdi ve bu işlem sonucunda 169 ETH kaybetti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Huobi ve Justin Sun İddiaları: Devasa Ethereum Transferleri Neye İşaret Ediyor?

Son 24 saat içinde hareketsiz ETH tokenleri de yer değiştirdi. PeckShield uyarısına göre, sekiz yıldır hareketsiz olan bir ETH ICO katılımcısı, 2,000’den fazla ETH’yi çekti.

Ethereum ETF’leriyle ilgili gelişmeler devam ederken, Invesco US ve Galaxy, spot Ethereum ETF’leri için CBOE aracılığıyla 19b-4 başvurularını yaptılar. Bloomberg analisti James Seyffart’a göre nihai tarih henüz belirlenmemiş olsa da, bu durumun Temmuz ayının ilk haftası civarında olması bekleniyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu