Ethereum Borsalardan Uzaklaştırılıyor, Sebebi DeFi Olabilir mi?

Santiment tarafından sunulan verilere göre, dolaşımdaki Ethereum arzının 1/3’ü borsalardan kişisel cüzdanlara taşındı. 

26 Eylül 2020’den bu güne, dolaşımdaki arz %24’ten %16’ya düştü ve bir yılda toplam %8’lik bir kayıp yaşandı. Böyle bir eğilimin ana nedeni, Ethereum ağının güncellenmesi ve hızlı bir fiyat artışıdır.

Ethereum fiyat artışı

Birikim dönemleri genellikle bir varlığın fiyatı hızla yükseldikten sonra hızlanır, bu da yatırımcıların fonları satmak istemedikleri için borsadan uzaklaştırmasına neden olur. Traderlar genellikle varlıklarını satmaya istekli olduklarında borsalarda para tutarlar.

Borsa arzlarının azalmaya başladığı Eylül 2020’den bu yana, Ethereum fiyatı yaklaşık %1.000 arttı ve ağda ortalama giriş 1.800-2.000 dolar oldu. Ethereum sahiplerinin çoğunluğu şu anda coinlerini %69 kârla elinde tutuyor.

Hızlı bir döviz girişi artışını yansıtan zincir üstü veriler başladıktan sonra birikim döneminin sona erdiği düşünülür. Genellikle, birikim döneminin yerine harcama döngüleri geçtikten sonra, dayanak varlıkların fiyatı önemli ölçüde düşer.

Sunulan alternatif yatırım seçenekleri

Önceki 2017 boğa koşusu ile karşılaştırıldığında, Ethereum, likidite sağlama ve borç verme gibi çeşitli alternatif yatırım seçeneklerinin duyurulmasıyla gelişimde daha da adım attı. 

Bu nedenle, bazı durumlarda yatırımcılar paralarını borsada tutmak veya satmak yerine yeniden yatırım yapmayı tercih ederler.

Ethereum Borsalardan Uzaklaştırılıyor, Sebebi DeFi Olabilir mi? 2
Kaynak: DeFi Pulse 

DeFi endüstrisinde kilitli toplam değer şu anda 85 milyar dolarda kalıyor ve 6 Eylül’de 95 milyar dolarlık TVL ATH’ye ulaşıldı. Mevcut eğilim, Ethereum sahiplerinin varlıklarını borsalar yerine kişisel cüzdanlarında veya DeFi akıllı sözleşmelerinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mike Novogratz Kripto Piyasası Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu