Ethereum (ETH) Fiyatı Yakında Artabilir; İşte Nedeni!

Son verilere göre, Ethereum’un (ETH) günlük yakma oranı, yeni tokenlerin basılma hızını aşmaya yakın. ETH tokenlerinin arzı sınırlı hale geldiğinden, ETH fiyatında bir artış görülebilir.

ETH yakmadaki son artış, artan NFT faaliyetlerinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Ethereum blok zinciri, genellikle ETH yakılarak basılan NFT’ler için en büyük platformdur.

Son kayıplara rağmen, ETH geçen ay hala %20,6 arttı. Bu kazanımların büyük bir kısmı, geniş çapta beklenen bir yükseltme öncesinde artan ilgiye bağlanıyor.

ETH deflasyonu fiyat açısından olumlu

Kripto araştırmacısı IntoTheBlock’tan elde edilen veriler, ETH’nin net günlük ihracının (basma/yanma oranı) son zamanlarda iki ayın en düşük seviyesi olan %0,87’ye ulaştığını gösteriyor. 0’ın altına düşen seviye, ETH’yi deflasyonist bölgeye sokacak.

Ethereum (ETH) Fiyatı Yakında Artabilir; İşte Nedeni! 2
Kaynak: IntoTheBlock

Tokende tutarlı bir negatif net ihraç en son Ocak ayında bir hafta olmuştu. Bu süre zarfında tokenin fiyatı %10 kadar yükseldi. Daha geniş piyasa zayıflığı sonunda tokeni satın alırken, yine de neredeyse bir hafta süren bir ralli gördü.

Dune Analytics’ten alınan son veriler, NFT pazaryeri OpenSea’deki ticaret hacimlerinin arka arkaya altı gün boyunca 100.000 doları aştığını gösterdi. Bu, ETH tabanlı NFT’ler için artan bir talebi gösterir. Tokenin günlük yanma oranları da Mart ayının sonundan Nisan ayının başlarına kadar istikrarlı bir şekilde yükseliyordu.

Karşılaştırıldığında, ETH’nin hash oranı yılın çoğu için rekor seviyeler civarında sabit kaldı.

Proof of Stake değişimi yakından izleniyor

ETH‘nin bu yıl bir PoS modeline geçmesi bekleniyor. Hareket, tokenin bilgi işlem ve enerji gereksinimlerini azaltarak yatırımcılar için daha erişilebilir hale getirecek. Bunun, özellikle kurumsal yatırımcılardan tokene daha fazla sermaye akışı sağlaması bekleniyor.

PoS değişimi beklentisi Mart ayına kadar token rallisini şimdiden %20’nin üzerine çıkarırken, Goldman Sachs gibi Wall Street devleri ETH ile bağlantılı türevler sunmaya çalışıyorlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Eski Ethereum (ETH) Balina Adresi Yedi Yıl Sonra Aktifleşti

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu