Ethereum (ETH), Shanghai (Shapella) Güncellemesinden Sonra Satış Riski Altında


Ethereum ağı yarın 12 Nisan’da Shanghai-Capella (Shapella) yükseltmesinden geçeceğinden , yatırımcılar stake edilen Ethereum’un çekilmesi etkinleştirildikten sonra ETH fiyatının düşüp düşmeyeceği konusunda spekülasyon yapıyor. 

Bazıları, Shanghai ana ağ yükseltmesinden sonra büyük bir ETH satış olasılığını düşünürken, diğerleri ETH fiyatının sabit kalacağına veya 2000 doları aşacağına inanıyor.

Ethereum çekirdek geliştiricileri tarafından yapılan duyuruya göre, Ethereum Shanghai ana ağ yükseltmesinin 12 Nisan saat 22:27:35 UTC’de epoch  194048’de yapılması planlanıyor.

Şangay Güncellemesinden Sonra Ethereum (ETH) Satış Baskısı

Etherscan Beacon Deposit Contract verilerine göre, Beacon zincirinde 34,76 milyar dolar değerinde 18,14 milyondan fazla ETH stake edildi. Bu 18 milyon ETH’den, limitler, likit staking havuzlarından kaynaklanan gecikmeler ve kripto borsalarından kaynaklanan gecikmeler nedeniyle doğrulayıcılar ve yatırımcılar tarafından yalnızca bir miktar ETH çekilecek.

Nansen verilerine göre stake edilen ETH’nin ortalama fiyatı 2.135$. Ayrıca, 9 milyar dolar değerindeki yaklaşık 4,7 milyon ETH’nin kârı likit değil ve bu, Şangay yükseltmesinden sonra para çekme işlemleri etkinleştirildiğinde satışa tanık olma olasılığı en yüksek kategoridir.

Bu nedenle, 34 milyar $’dan 9 milyar $ değerindeki ETH, satış baskısı riskiyle karşı karşıya ve bu da ETH fiyatı üzerinde muhtemelen satış baskısı olduğunu gösteriyor.

Ek olarak, en büyük Ethereum likit staking platformu Lido Finance, Lido stake edilmiş ETH (stETH) çekme işlemlerinin muhtemelen Mayıs ayına erteleneceğini duyurdu. V2 denetimlerini üstlenmek için harcanan zamanın, Ethereum Shanghai Goerli yükseltmesine hazır olmada gecikmelere neden olduğunu ortaya çıkardı.

Binance ayrıca, Shanghai güncellemesinden sonra kripto para borsasından stake edilen ETH’nin çekilmesinde bir hafta ertelediğini duyurdu.

ETH Fiyatı 2000 Dolara Doğru İlerliyor

Ethereum (ETH) fiyatı, Bitcoin fiyatı 10 ay sonra 30.000 dolara ulaştığı için kripto pazarında yenilenen olumlu havanın ardından 2000 dolara yaklaşıyor. Doğrulayıcıların ETH’lerini satması muhtemel olduğundan, Ethereum fiyatının Şanghay yükseltmesinden sonra düşmesi bekleniyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH) Direnç Seviyesine Ulaştı; İşte Olabilecekler

ETH fiyatı son 24 saatte %2,23 artışla 1.906 dolardan işlem görüyor ve 24 saatin en yüksek seviyesi 1.936 dolarda. İşlem hacmi de son 24 saatte %62.84 arttı ve bu, traderlar arasında ilginin arttığına işaret ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu