En Büyük Ethereum Staking Platformu Çekim İşlemlerini Mayıs Ayına Erteledi

En büyük Ethereum likit staking platformu olan Lido Finance Çarşamba günü, stake edilmiş ETH (stETH) para çekme işlemlerinin, Lido V2 kodlarının bekleyen tüm denetimlerinin başarıyla tamamlanmasının ardından muhtemelen Mayıs ayına erteleneceğini duyurdu.

Lido, 15 Mart’ta bir tweet’te, staking protokolünden stake edilen Ethereum para çekme işlemleriyle ilgili bir güncelleme yayınladı. Ethereum geliştiricileri, Nisan ayı başlarında beklenen Şanghay ana ağ yükseltmesiyle geri çekilmeye hazırlanırken, Lido önce V2 denetimlerini tamamlamaya odaklandığı için geride kalıyor.

Lido DAO’ya katkıda bulunanlar, Cuma günü Zhejiang test ağında Ethereum Goerli yükseltmesi için Shapella (Shanghai ve Capella) işlevselliğini test etmeye başladı. Ancak, denetimleri üstlenmek için harcanan zaman, Görli yükseltmesine hazırlıkta gecikmelere neden oldu.

Böylece, Lido’nun yükseltmesi için hedeflenen tarih önümüzdeki haftaya ertelendi. Ethereum çekirdek geliştiricileri ayrıca birkaç doğrulayıcının, Goerli test ağında Shapella yükseltmesi tetiklendikten sonra sorunlara neden olan en son istemci yazılımı sürümleriyle yükseltme yapmadığını belirtti. Bu, yükseltmenin 15 dönem sonra tamamlanmasına neden oldu.

Lido, düğüm operatörlerinin doğrulayıcı çıkışlarını tam olarak uygulamak ve test etmek için en az 3-4 hafta gerektireceğini iddia ediyor. Ayrıca, on-chain kodlarıyla ilgili bekleyen 5 denetimin tamamı Nisan ayı sonuna kadar tamamlanacak. Bu nedenle, tüm denetimler tamamlanana kadar ana ağda stETH çekilmesinin gerçekleşmesi pek olası değildir. Ana ağdan para çekme işlemlerinin Mayıs ayı ortasında hayata geçeceği tahmin ediliyor.

Lido ayrıca 2 denetimin henüz tamamlandığını ve 5 denetimin devam ettiğini açıkladı. Yedi V2 denetimine 1,2 milyon dolar harcadı ve bulgular hızlı düzeltmelere ihtiyaç olduğunu ortaya çıkardı.

Ethereum Fiyatı Büyük Rallinin Ardından Düştü

Ethereum fiyatı son 24 saatte %3.71 düştü ve şu anda 1.674 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve yüksek fiyat sırasıyla 1.660 $ ve 1.779 $. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saat içinde çoğunlukla yatay seyrediyor ve bu da ilginin düştüğünü gösteriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Ağı Yılın Rekorunu Kırdı!

Bu arada, Lido Staking ETH (stETH) son 24 saatte %2 düşüşle 1.665 dolardan işlem görüyor. DeFiLlama’ya göre Lido, 5.794.376 hisseli ETH ile ETH likit staking türevlerinde baskın bir pazar payına sahip.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu