Binance, Bitcoin Fiyatı 26.000 Doları Aştıktan Sonra Ücretsiz Bitcoin Alım Satımını Sonlandırdı


Kripto borsası Binance, Çarşamba günü ücretsiz Bitcoin ticaretini sonlandırdığını duyurdu. Binance USD (BUSD) stablecoin’ine yönelik baskıların ortasında, kripto borsası sıfır ücretli Bitcoin ticaretini yalnızca TUSD’de uygulayacak.

15 Mart’ta yapılan resmi bir duyuruya göre Binance, ücretsiz Bitcoin alım satım programında değişiklikler yapıyor. BTC/TUSD, 22 Mart 00:00 UTC’den itibaren tek sıfır komisyonlu spot ticaret çifti olacak. Ancak, BNB/TUSD ve ETH/TUSD işlem çiftleri için sıfır ücret politikası yine geçerli olacak.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao şunları söyledi:

“Son olaylar göz önüne alındığında, 0 ücretli BTC ticaretini BUSD’den TUSD’ye taşıyoruz. Likiditeyi daha fazla çifte yayalım. Çiftler ekliyoruz ve likidite sağlıyoruz. Binance açık bir platform olmayı hedefliyor.”

Ayrıca, borsanın başka bir stabilcoin eklemediğini, ancak BUSD programını desteğin sona ermesi nedeniyle durdurduğunu da açıkladı. BUSD sıfır ücret promosyonu artık BNB/BUSD, BTC/BUSD ve ETH/BUSD spot ve marj ticareti çiftlerini hariç tutarken, diğer BUSD spot ve marj ticareti çiftleri aynı kalacak.

Duyurudan sonra, insanlar token’ın hala TUSD ile ilişkili olduğuna inandıkları için TrueFi (TRU) token yaklaşık %20 arttı. Binance CEO’su, TRU’nun TUSD ile ilişkili olmadığını iddia ediyor.

Kripto Twitter, Binance’in BUSD’den sonra TUSD stablecoin’e desteğini ifade eden hamlesine tepki gösteriyor. 11 Mart’ta Binance, birden çok stablecoin’e geçiş yaptı ve geçen Eylül ayında uygulamaya koyduğu Binance USD (BUSD) Otomatik Dönüştürme politikasını sonlandırdı.

Üç kripto dostu bankanın çöküşü nedeniyle Circle’ın USDC düşüşünden sonra Binance, yeni spot ticaret çiftleri BNB/TUSD, BTC/TUSD, ETH/TUSD, TUSD/USDT, USDC/USDT ve USDP/USDT’yi ekledi. Son hamle, Binance’in, yalnızca 2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip nispeten küçük bir stablecoin olan TUSD’ye doğru ilerlediğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı, Salı günü 26.000 doların üzerine çıktıktan sonra şu anda 25.000 doların altında işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Twitter CEO'su Bitcoin Karşıtı ABD Senatörünü Takibi Bıraktı

BTC fiyatı, son 24 saatte %0.71 ve bir haftada %11.79 artışla 24.735 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu