Ethereum Günlük İşlem Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı - BTC MAGAZİN

Ethereum Günlük İşlem Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

  • Ethereum’un günlük işlem sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, ICO çılgınlığı zamanında ki zirvesini aştı.

Etherscan verilerine göre, Ethereum ağındaki günlük işlem sayısı, 17 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,4 milyona ulaştı.

Metrik, dünyanın en büyük ikinci blok zincirindeki (ETH ağındaki) aktivitede hızlı bir artış olduğunu gösteriyor.

DeFi Yeni ICO’dur

Dikkate değer bir şekilde, önceki en yüksek seviye olan 1,34 milyon, 4 Ocak 2018’de ilk para teklifi (ICO) çılgınlığının zirvesinde kaydedilmişti.

2018 ayı piyasasında, ağ aktivitesi kademeli olarak azalmaya başladı ve 10 Şubat 2019’da 381.151 işlemle dibe vurdu.

Merkezi olmayan finans (DeFi), çeşitli DeFi uygulamalarında kilitli toplam değerin 9,25 milyar dolar ile Ethereum ağı için bir sonraki büyük çılgınlık haline geldi.

Ethereum ağı, Ağustos ayı başlarında; ICO dönemindeki günlük işlem rekorunu kırmaya çoktan yaklaşmıştı.

Uniswap’ın, yerel UNI tokenini piyasaya sürmesi nihayet bu başarıyı elde etmek için gereken şeydi. 76.319 adres zaten UNI’ye sahiptir. Bu sayede ağdaki aktivite çok yükseldi.

Kırılacak Daha Fazla Rekor

17 Eylül, Ethereum’un kayıtlardaki en yoğun günüydü. Günlük işlemlerdeki artışın yanı sıra, gaz ücretleri de tavan yaptı ve Uniswap kullanıcıları “airdrop ödüllerini” talep etmek/alabilmek için çokça acele ettiler ve ETH ağı için geçerli olan tüm metrikleri yükseltiler.

Btcmagazin tarafından bildirildiği üzere Ethereum, bu ayın başlarında ilk kez günlük işlemlerde, USD değeri açısından Bitcoin’i geçti.

Günlük aktif adres sayısı, dün yılın en yüksek seviyesi olan 859.907 sayısını gördü, ancak henüz 4 Ocak’taki 1.1 milyonluk zirveyi geçmedi.

DeFi uygulamaları, ICO’lara kıyasla önemli ölçüde daha az sermaye çekiyor, bu da ETH‘nin neden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.438$’ın hala yüzde 73 altında işlem gördüğünü açıklıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu