Ethereum İşlemleri Bitcoin’i Geride Bıraktı

  • Ethereum şimdi Bitcoin’den 3 milyar dolar daha fazla işlem yapıyor.
  • ETH 2.0 stakin 3.4 milyar dolara ulaştı.
  • ETH fiyatı %8 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı.

Messar’den alınan verilere göre, Ethereum işlemleri Ocak ayında 12 milyar dolara yükseldi. Bu rakam, yeni yıl günü yükselen 30 günlük ortalamadır.

Araştırmacı Ryan Watkins, trendin parabolik hale geldiğini söyledi ve Ethereum artık Bitcoin‘den günlük 3 milyar dolar daha fazla işlem gerçekleştirdiğini söyledi.

Bu büyük hareket, çoğunluğu Ethereum ağına dayanan stabilcoin işlemlerine atfedildi. Massari grafiğine göre, Ethereum’daki işlemleri artırmaya yardımcı olan DeFi patlamasından hemen önce, Temmuz 2020’de Ethereum işlemleri Bitcoin’i geride bıraktı.

Ethereum’daki büyük işlem hacmi, Ethereum’dan umutlu olmak için yalnızca bir nedendir. ETH 2.0’a olan güven ve yatırımlar her geçen gün artıyor. ETH 2.0 Launchpad’e göre, Beacon Chain mevduat sözleşmesinde şu anda 2.59 milyon ETH var.

Mevcut fiyatlarla bu yaklaşık 3.4 milyar dolar değerinde ve toplam arzın yaklaşık %2.26’sına eşit. Launchpad stake edilen ETH’ler için yıllık %9.7’lik bir getiri tahmin ediyor, ancak stake edilen miktar arttıkça bu rakamın zamanla düşmesi muhtemel.

Öte yandan son Katman 2 lansmanlarının ve platformların sayısı da Ethereum’dan umutlu olmak için bir neden. BitInfcoCharts’a göre ortalama işlem ücreti şu anda 6.70 dolar, bu nedenle daha hızlı ve daha ucuz çözümler yüksek talep görüyor.

Bununla birlikte, Ethereum fiyatı son 24 saatte düşüş yaşadı ve dünden bu yana %7.5 arttı. TradingView’e göre yazı kaleme alınırken ETH 1.338$’dan işlem görüyor, yani tüm zamanların en yüksek seviyesinden yalnızca %8 kadar uzakta.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum 4. Doğum Gününü Kutluyor!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu