Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’den Dikkat Çekici Kripto Açıklaması!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın tarihli bir Twitter ileti dizisinde, endüstrinin kurumsal sermayeyi çekmek için çok fazla çaba harcamaması gerektiğini savunarak kripto para birimi düzenlemesine ağırlık verdi.

Buterin, SEC’in spot tabanlı bir borsa yatırım fonuna yeşil ışık yakmayı reddetmesinden fazla endişe duymuyor. Aslında, ABD düzenleyicilerinin şimdiye kadar böyle bir ürünü piyasaya sürmeye yönelik tüm girişimleri engellemesinden memnun. Buterin, kripto para ekosisteminin bu bir olasılık haline gelmeden önce daha olgunlaşması gerektiğine inanıyor.

Kripto para birimlerinin ana akıma ulaşmasını engelleyen düzenlemelerin, kripto projelerine dahili olarak zarar veren düzenlemeler kadar kötü olduğuna inanıyor. 

Aynı zamanda, DEFi’ye KYC kurallarını dayatma fikrinin, bilgisayar korsanlarını caydırmak için yetersiz kalırken, kullanıcıları “rahatsız edeceği” için çok “anlamlı” olmadığına inanıyor. Buterin, hackerların akıllı sözleşmelerle etkileşim kurmak için özel kod yazdığını açıkladı.

Buterin, kaldıraçlı işlemler üzerindeki sınırlamaların, sıkı denetim gerekliliklerinin ve diğer önlemleri içeren ılımlı DeFi düzenlemelerinden yana. 

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, tweetinde Buterin’in önerilerini “oldukça makul” olarak nitelendirerek övdü.  Düzenlemeler, birçok yöneticinin sürekli olarak netlik için çağrıda bulunmasıyla, tüm kripto para birimi endüstrisi için önemli bir konu olmaya devam ediyor. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Arthur Hayes, Bitcoin, Solana ve Ethereum İçin Fiyat Tahmininde Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu