Ethereum Merge Madencileri Nasıl Etkileyecek? İşte Son Gelişmeler

Ethereum Merge’in zaman çizelgesi yakın geçmişte tahmin edilemez hale geldiğinden beri, madenciler operasyonlarını yürütmekte zorlandılar. Aslında, Merge’in çok önemli ‘zorluk bombası’ geçmişte geliştiriciler tarafından defalarca ertelendi.

Bu, Ethereum madenciliğinde operatörler için hayatı zorlaştırdı. Zorluk bombası, Ethereum protokolünde, ETH madenciliğinin zorluğunu periyodik olarak artırmak için tasarlanmış bir kod parçasıdır.

2017’den bu yana, uygulama altı kez ertelendi. Son zamanlarda, bir sonraki zorluk bombası programı Ağustos için belirlendi.

Ethereum Madenciliği Daha Az Karlı

Bu arada, ETH hash oranı Nisan ayından bu yana %10 azaldı ve madencilik operatörleri için daha az ödüllendirici oldu. CryptoQuant’tan alınan verilere göre, son zamanlarda kârlar düştüğü için Ethereum hash oranı %10’luk bir düşüş yaşadı.

“Düşük gelir, artan işletme maliyetleri ve yaklaşan birleşmeden oluşan üçlü toksik karışım, bazı madencilerin madencilik faaliyetlerini durdurmasına neden oldu.”

Fiyatlar tahmin edildiği gibi daha da düşerse, bu fenomen yakın geleceğe uzanabilir. ETH fiyatı, yalnızca üç ay önce 3.500 dolarlık bir fiyat aralığından son zamanlarda 900 dolar seviyesinin altını gördü.

Ethereum Merge, ağda çok beklenen bir güncellemedir. Merge, mevcut proof of work (PoW) mekanizmasını değiştiren yeni bir proof of stake (PoS) konsensüs mekanizmasını standart hale getiriyor. Bunda madenciler yeni bloklar keşfeder ve ardından bunları blok zincirine entegre eder.

Kısa Vadede Ethereum Fiyat Trendi

CoinMarketCap’e göre, Ethereum son 24 saatte %4.51 artışla 1.146 dolardan işlem görüyor. Traderların daha fazla fiyat düşüşü beklediğinin önemli bir göstergesi olarak, borsalardaki net mevduat 7 günlük ortalamaya kıyasla düşük. Ayrıca, düşük mevduat, daha düşük satış baskısı olarak yorumlanabilir.

Ek olarak, ETH korku ve açgözlülük endeksi aşırı korku seviyelerinde. Bu, Ethereum fiyatının daha da düşebileceğine dair yaygın bir beklenti olduğu anlamına gelebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Artık Milyarder Değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu