Bir Milyarder Daha Bitcoin Eleştirmenleri Arasına Katıldı

Hedge fon yöneticisi Seth Klarman, Bitcoin ve kripto para birimleri konusunda oldukça şüpheci olan milyarderler arasında yer alıyor. 

Business Insider’ın bildirdiğine göre Boston merkezli Baupost Group’un başkanı kripto yatırımcılarının sonunun gözyaşlarına boğulabileceğini tahmin ediyor. Servetinin 1,2 milyar dolar olduğu tahmin edilen Klarman, kriptonun anlamsız olduğuna inanıyor.

Klarman ayrıca altcoin ihtiyacını da sorguladı. Yönetici, birçok farklı kripto para birimi olduğu gerçeği karşısında şaşkına dönmüş görünüyor. 

En son Bitcoin karşıtı yorumlarıyla Klarman, Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates ve Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett gibi diğer milyarder kripto şüphecilerine katıldı.

Bitcoin’i küçümsemesine rağmen, Klarman bir altın hayranı olduğunu ve birinin portföyünde en azından bir miktar sarı metal bulundurmanın “akıllıca” olduğuna inandığını söylüyor. 

Bitcoin, 2022’nin başından bu yana altına karşı büyük ölçüde düşük performans gösterdi. Sarı metal yıldan yıla biraz yükselirken, dijital rakibi %56’dan fazla düştü. 

Dünyanın en büyük kripto para birimi de geçen Kasım ayında kaydedilen rekor zirvesinden şaşırtıcı bir şekilde %70 düştü.   


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tether, Karını Bitcoin'e Yatıracak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu