Ethereum, SHIB ve DOGE Artık Bu ABD Elektronik Eşya Mağazasında Ödemeler İçin Kullanılacak

Shiba Inu, Dogecoin ve Ethereum sahipleri artık kripto paralarını BitPay hediye kartları aracılığıyla elektronik, bilgisayar, ev aletleri, cep telefonları, video oyunları ve daha fazlasını ABD’nin en iyi tüketici elektroniği perakendecisi Best Buy’da satın almak için harcayabilirler.

Yakın tarihli bir tweet’te, kripto ödeme işlemcisi BitPay, Best Buy hediye kartlarının artık müşterilerin kripto para birimi ile satın alabileceğini duyurdu. Böylece Best Buy, BitPay’in tüketicilerin kriptolu hediye kartları satın almalarını sağladığı yüzlerce markaya katılıyor. Şimdilik, sahipleri, doğrudan kripto ödemelerini kabul eden başka bir elektronik perakendeci olan Newegg’in aksine, kriptolarını yalnızca Minnesota merkezli elektronik perakendecisinde bir hediye kartı aracılığıyla harcayabilirler.

BitPay tarafından desteklenen kripto para birimleri Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, XRP, Dai, Shiba Inu, Dogecoin, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve stablecoin’lerdir.

Ödeme yöntemleri olarak kripto para birimleri artan bir çekiş kazanıyor. Elektronik ve bilgisayar e-mağazası Newegg, Shiba Inu’yu geçen yılın sonlarında ödeme aracı olarak ekledi. Bu ekleme büyük bir hayranlıkla kutlandı ve Los Angeles, California’daki dünyanın en büyük dijital ev dışı reklam panosunda reklamı yapıldı. Aynı yılın Nisan ayında Newegg, “Dogeday” veya “4/20” kutlamalarında ödeme aracı olarak Dogecoin’i kabul ettiğini duyurdu.

Bu yılın Mart ayında, dünyanın en büyük sinema zinciri olan AMC Theatres, BitPay üzerinden Dogecoin ve Shiba Inu’yu nihayet kabul etmeye başladığını duyurdu. Ayrıca Tag Heuer, Hublot ve Breitling gibi lüks saat üreticileri artık ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla kripto paraları kabul ediyor. Fast food alanı da dışarıda bırakılmadı. BitPay tarafından desteklenen kripto para sahipleri Uber Eats yemek teslimatları için ödeme yapabilir. DoorDash ve Grubhub gibi gıda dağıtım şirketlerinin yanı sıra Grill, Chili’s, Carrabba’s Italian Grill, Steak ‘n Shake ve daha pek çok paket servis restoranları kripto para birimlerini kabul ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Borsası Binance ve Tayland Polisi, Kripto Dolandırıcılığına Karşı İşbirliği Yaptı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu