Ethereum Tabanlı Müzik Uygulaması Twitter’da Milyonlarca Kullanıcıya Tanıtıldı

Apple Store, platformdaki 2.2 milyondan fazla uygulama arasından Ethereum tabanlı müzik uygulaması Audius’u twitter hesabında paylaştı.

Apple, müzik akışı uygulaması Audius’u 4.5 milyon takipçisine tanıttı.

Ethereum tabanlı platform Ocak ayının sonlarında Apple Store’da kullanıma sunuldu ve o zamandan beri mükemmel performans sergiliyor.

https://twitter.com/AppStore/status/1226552376607363076?s=20

Girişimin arkasındaki ekip şimdi de platformu Google Play’de başlatmak için çalışıyor.

Audius, tüm müzisyenlere hayran kitlesi oluşturmak, eserlerini paylaşmak ve tamamlanmış parçalarını dinlemek için tasarlanmış yepyeni bir Blockchain tabanlı akış platformudur.

Ethereum Yaygın Olarak Kullanılan Bir Blockchain Ağı Oluyor

Ethereum, özellikle sorunları çözmek isteyen büyük firmalar arasında kullanılıyor. Forbes, 17 Nisan 2019’da Ethereum blok zincirini kullanan en iyi 50 milyar dolarlık şirketlerin listesini yayınladı.

Listede, Amazon ve Overstock’un tedarik zinciri ve perakende satış için Ethereum blok zincirini kullandıkları, Anheuser-Busch Inbev’in  ise tüketim malları ve içecekler için ağı kullandıkları belirtildi.

Ayrıca, BBVA, BNP Paribas, Citigroup, Fidelity, Signature Bank, UBS ve Northern Trust, bankacılık ve finansal hizmet için blockchain ağını kullanıyor.

Aynı zamanda, Ciox Health ve Metlife Fintech, Blockchain teknolojisini sağlık ve sigorta sisteminde kullanıyor.

Google, HPE, Microsoft, VMware, Siemens, Comcast, Samsung, HTC, Intel ve diğer bazı büyük şirketler de Ethereum Blockchain çözümünü belirli alanlarda kullananlar arasında yer alıyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum'un Kurucusu Vitalik Buterin İstanbul’da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu