Ethereum'un Göstergeleri Hiç Bu Kadar Sağlıklı Olmamıştı - BTC MAGAZİN

Ethereum’un Göstergeleri Hiç Bu Kadar Sağlıklı Olmamıştı

  • Stratejist Spencer Noon, ağ aktivitesi hızlandıkça Ethereum’un temel göstergelerinin hiç bu kadar sağlıklı olmadığını söylüyor.

DTCCapital’in başkanı Spencer Noon, Ethereum‘un şimdi hiç olmadığı kadar sağlıklı olduğunu söylüyor.

Ethereum’daki kullanıcı etkinliği, çoğunlukla genişleyen merkezi olmayan finans (DeFi) piyasası nedeniyle artmaktadır. Sonuç olarak, günlük aktif adresler, ücretler ve Ethereum’daki genel işlem etkinliği arttı.

“L1 Health – uzun vadeli temel göstergeler Ethereum’un tartışmasız hiç bu kadar sağlıklı olmadığını gösteriyor. 1. $ETH şimdi ödenen günlük toplam USD ücretlerinde $BTC’yi gölgede bırakıyor. 2. 3 Haziran 57 milyon sözleşme çağrısı yapıldı, Eylül ayında ise bu miktar 115 milyondur. 3. Günlük Aktif Adres sürekli olarak 400.000’in üzerinde.”

Ethereum Güçleniyor

Ethereum’un pozitif zincir içi ölçümleri çoğunlukla DeFi ve “yield farming”e yönelik artan iştahtan gelir.

Ağustos ve Eylül ayları ile karşılaştırıldığında, bu ay; DeFi ve yield farming etrafındaki çılgınlık önemli ölçüde azaldı. Yearn.finance gibi DeFi devlerinin çöküşüyle ​​birlikte, aşırı riskli yield farming platformları azaldı.

Ancak, DeFi piyasası ve çeşitli DeFi hizmetleri için hala nispeten yüksek bir talep var. Noon, DeFi uygulamalarına günlük 300 milyon dolarlık ETH gönderildiğini vurguladı. Ve şunları dedi:

“Genel Benimseme – Bunun ne anlama geldiğini düşünürseniz düşünün, #DeFi buna ihtiyaç duymaz. DeFi uygulamalarına günlük 300 milyon ABD doları değerinde ETH, merkezi uygulamalara ise 156 milyon ABD doları değerinde ETH gönderilir.”

DeFi protokollerinin artan kullanımının yanı sıra, merkezi olmayan borsaların sürekli artan hacmi, Ethereum’un blokzinciri faaliyetini daha da güçlendiriyor.

Merkezi Olmayan Borsalar 2020’de Üstün Performans Göstermeye Devam Ediyor

2020’de Ethereum etrafındaki genel iyimserliği güçlendiren şaşırtıcı bir trend, merkezi olmayan borsaların etkinliği oldu.

Uniswap liderliğindeki merkezi olmayan borsalar, daha önce hiç gerçekleşmemiş olan, en iyi merkezi borsalardan bile daha iyi performans gösterdi.

Skew’e göre Uniswap, şu anda dünyanın en büyük spot borsası olan Coinbase Pro’nun hacmini kısa bir süreliğine aştı.

Noon, merkezi olmayan borsaların hacim olarak 52 milyar dolar işlediğini söyledi. Açıkladı:

“DEX (Merkezi Olmayan Borsa) – şüphesiz DeFi’nin “katil uygulaması”dır. 3.4 milyon ETH (var olan ETH’nin %3’ü) şu anda Uniswap’te bulunuyor. Uniswap, günlük hacimde düzenli olarak Coinbase’i geride bırakıyor.”

Son iki ayda büyük DeFi tokenlerinin sert bir şekilde düzeltme yapmasına (düşmesine) rağmen, merkezi olmayan borsaların hacmi ve DeFi’deki sermaye esnekliğini korudu.

Orta ila uzun vadede, DeFi piyasasının esnekliği, Ethereum‘un zincir içi ölçümlerinin sürekli olarak güçlenmesine neden olabilir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu