FCA BitMEX'i Kullanmayın Uyarısında Bulundu - BTC MAGAZİN

FCA BitMEX’i Kullanmayın Uyarısında Bulundu

İngiltere sakinleri, ülkede lisanssız hizmet sunan BitMEX‘in değişim veya ticaret hizmetlerini kullanmaya karşı uyarıldı.

Bağımsız finansal hizmetler sektörü gözlemcisi olan Finansal Davranış Otoritesi (FCA) halkı BitMEX’in hizmetlerini kullanmamaya çağırdı.

BitMEX ülkede bir  lisansa sahip değil ve regülatöre göre yasadışı olarak çalışıyor.

FCA’nın 3 Mart tarihinde şu bildiri yayınlandı:

“Bu firmanın, iznimiz olmadan İngiltere’de finansal hizmetler veya ürünler sunduğuna inanıyoruz. İngiltere’de finansal hizmetler veya ürünler sunan, tanıtan veya satan hemen hemen tüm firma ve bireyler bizim tarafımızdan yetkilendirilmelidir. Bu firma bizim tarafımızdan yetkilendirilmedi ve İngiltere’deki insanları hedefliyor. Sahip olduğumuz bilgilere dayanarak, yetkilendirme gerektiren düzenlenmiş faaliyetler sürdürdüğüne inanıyoruz. ”

Geçtiğimiz Temmuz ayında BitMEX, ABD düzenleyicileri tarafından hedef alındı ve kayıt dışı şirketlerin Amerikan vatandaşlarına hizmet sunmasını yasaklayan menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği iddia edildi.

Bitcoin içeren emtialar üzerinde gözetimi olan CFTC, bir ay süren tartışmalı borsa soruşturmasına katıldı. BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading Limited, soruşturma hakkında yorum yapmayı reddetti.

BitMEX, İngiltere’de lisans gerektiren kripto türevi ve marj ticareti hizmetleri sunuyor.

Türev ürünler, halka karşı potansiyel riskleri göz önüne alındığında, FCA için daha fazla endişe yaratıyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu