Filipinler Kendi Kripto Parasına Gözünü Çevirdi - BTC MAGAZİN

Filipinler Kendi Kripto Parasına Gözünü Çevirdi

  • Filipinler merkez bankası, Japonya ve Çin dahil olmak üzere diğer büyük ülkeleri takip ederek kendi dijital para biriminin yayınlanmasını incelemek için adımlar atıyor.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, başka bir ülkenin merkez bankası, kendi dijital para birimlerini çıkarmayı düşünen mevcut bankacılık kurumları grubuna katıldı.

Çin menşeli salgınının neden olduğu karantina ekonomiyi aşağı çekti ve insanları fiziksel para yerine elektronik ödemeleri kullanmaya teşvik ettiğinden, bu konu son birkaç yıldır daha önemli hale geldi.

Filipin Topluluğu CBDC Konusunu İnceliyor

Ülkenin merkez bankası, Filipinler’de CBDC (merkez bankası dijital para birimi) yaratmanın fizibilitesini ve olası politika sonuçlarını incelemek için bir komite atadı.

Haber 29 Temmuz’da bankanın valisi Benjamin Diokno tarafından paylaşıldı. CBDC yayma konusunda herhangi bir karar vermeden önce, bankanın komitenin araştırmalarının Ağustos ayında hazır olması beklenen sonuçlarını inceleyeceğini belirtti.

Litvanya CBDC Yayınladı, Çin DCEP’yi Deniyor

Daha önce Btcmagazin tarafından ele alındığı gibi, yaklaşık bir hafta önce Litvanya Merkez Bankası, kripto koleksiyonlarını içeren dijital para birimini yayınladı.

Bu, Avrupa’da ve dünyada daha geniş yayılan ilk kriptodur. Çin son zamanlarda bir pilot programda dijital para birimi DCEP (dijital para elektronik ödeme) kullanımını denemeye başladı. Japonya ve İngiltere de kendi CBDC’lerini (merkez bankası dijital para birimi) oluşturma olasılığını araştırmaktadır.

Geçen yıl, bir grup ABD milletvekili, Amerikan Federal Rezervine resmi bir mektup gönderdi ve Fed’i USD’nin dijital bir versiyonunu başlatmanın gerekli olduğuna ikna etmeye çalıştı.

Morgan Creek Digital’den bir ortak olan Anthony Pompliano, CNBC röportajlarından birinde, ülkenin DCEP yayınladığında Çin’in kaptanlık yapmasına izin vermek yerine, ülkenin (ABD’nin) dijital finansal alanda liderlik yapması için en kısa sürede USD’nin tokenleştirilmesi gerektiği konusunda ısrar etti.

Ayrıca önümüzdeki birkaç yıl içinde tüm ülkelerin ulusal para birimlerinin dijitalleştirileceğini varsaydı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu