Filipinler “Mining City” Hakkında Halkı Uyardı

  • Filipinler’deki halka, Bitcoin bulut madenciliği şirketi olan “mining city”’den olabildiğince uzaklaşmaları tavsiye edildi.
  • Bu tavsiye, ülkedeki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan geliyor.

Uyarı, şirketin ülkede faaliyet gösteren ve hatta kripto para birimi platformlarının yönergelerine uygun olarak çalışmadığını vurgulayan lisanssız bir kuruluş olduğunu belirtiyor.

Uyarıda; “Ponzi şeması” kelimesi bile kullanıldı…

Uyarı ayrıca şunları söylüyor:

“Mining City şirketi tarafından kullanılan, yukarıda belirtilen şema; yeni yatırımcı parasının ilk yatırım yapanlara “sahte karlar” ödemek için kullanıldığı olası bir saadet zinciri planını açıkça göstermektedir.”

Şirketin CEO’su Gregory Rogowski ve ekip lideri Anthony Aguilar ve Facebook sayfası yöneticisi Jhon Rey Gray, hepsi soruşturma için; iç gelir bürosuna rapor verecek olan programa dahil olan kilit kişiler olarak kaydedildi. Bu, vergilerine ilişkin değerlendirmelerle ilgili olacaktır.

Bildiriye göre şirket, üç yıllık sözleşme şeklinde bulut madenciliği paketleri teklif ediliyor. Yatırımcılara 12.600$’a varan makinelerin kiralanması ve hatta neredeyse 100$’lık günlük getiri sağlama vaadinde bulunuluyor.

Hâlâ şüpheciyseniz, şunu da belirtmekte fayda var; şirket Bitcoin Vault dolandırıcılığının yaratıcısı MineBest ile işbirliği içinde çalışıyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, halka, “Mining City tarafından veya komisyona kayıtlı olmayan akıllı sözleşmeler, kripto para birimleri veya dijital varlık borsalarında yer alan kuruluşlar tarafından; sunulan planlara yatırım yapmamasını veya yatırım yapmayı bırakmasını” söyledi ve destekçilerin para cezası ile cezai kovuşturmaya tabi tutulabileceğini ekledi. 100.000 doların üzerinde para cezası veya 21 yıla kadar hapis cezası.

Hükümet organı, insanları sözde saadet zinciri ile ilgili olarak şirkete veya herhangi bir yan kuruluşa yatırım yapmamaları konusunda uyardı. Şirket yöneticiler yasal olarak 100.000$’dan fazla para cezasıyla veya 21 yıl hapisle yargılanabilirler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Japonya, Rusya Nedeniyle Kripto Karşıtı Duruşunu Sertleştiriyor

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu