First Republic Bank Krizi Yeni Bir Bitcoin Rallisine Neden Olacak mı?

Global kripto piyasası, korkunç bir çöküşle karşı karşıya olan başka bir ABD merkezli bankanın hükümetten kurtarma talebinde bulunmasına tepki verdi. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), çöken Silicon Valley Bank (SVB) ve Silvergate Bank’a yardım sağlamak için yetkililerin hızla harekete geçtiği zaman büyük bir ralli kaydetti.

Bitcoin fiyatı yükselecek mi?

Raporlara göre, First Republic Bank (NYSE: FRC) batmak üzere olduğundan, ABD yetkilileri acil kurtarma görüşmeleri yapıyor. Bu gelişme, banka danışmanları tarafından yürütülen özel sektör şirketleri girişimleri bir anlaşmaya varmayı başaramadığında gerçekleşti.

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Hazine Bakanlığı ve Federal Rezerv, son birkaç gündür finansal şirketlerle kurtarma görüşmelerinin başını çeken kuruluşlar olarak rapor edildi. Hükümet çabalarının, bankaları ve birkaç özkaynak firmasını da içeren daha fazla tarafın katılımını sağladığı bildirildi.

First Republic Bank hisse fiyatı

First Republic Bank’in (NYSE: FRC) hisseleri, ABD yetkilileri tarafından yürütülen olası bir kurtarma planı haberlerinin çıkmasının ardından piyasa öncesinde büyük bir artış kaydetti. Hisse fiyatı, %6’dan fazla yükseldi ve yaklaşık $6.19 seviyesine ulaştı. Ancak son 5 günde First Republic Bank hisse fiyatı büyük bir düşüş yaşayarak %50 oranında azaldı.

Silicon Valley Bank (SVB) ve Silvergate gibi bankaların çökmesiyle birlikte Bitcoin büyük bir yükseliş gösterdi. Son 60 günde BTC fiyatı %25 arttı. Yazım anında BTC ortalama 29,277$ fiyatından işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   1 Milyon El Salvadorlu Artık Chivo Bitcoin Cüzdanını Kullanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu