Nic Carter, Bitcoin’in Bankacılık Krizi Ortasında Yükselişini Değerlendirdi

Bitcoin fiyatının, zayıf makroekonomik senaryoya rağmen 11 aylık yüksek seviyede olması, kripto piyasasının 2022 ayı koşusundan tam bir dönüş yaptığını gösteriyor.

Garip bir şekilde, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalama (WMA) göstergesi, 2022’de BTC fiyatının uzun süre boyunca altında kalması nedeniyle, kripto para birimleri tarihinde daha önce hiç görülmemiş bir davranış kaydetti. Ancak, şu anda büyük balinalar, on yılın ardından uyandırılan atıl Bitcoin cüzdanlarıyla birikim yapmaya geri döndüler.

First Republic Bank hisselerinin düşüşü ile doğrudan ilişkili olarak Bitcoin fiyatındaki son artış, kripto para birimlerinin tam da kullanım örneğinin başka bir doğrulamasıdır. Bu, Mart 2023’te piyasaları sarsan bir ABD bölgesel bankacılık krizinin ardından BTC fiyatını yaklaşık 20.000 dolardan 30.000 dolar civarına çıkardı.

Popüler web 3.0 kişiliği Nic Carter, en üstteki kripto para biriminin bankacılık krizine verdiği tepkinin uzun zamandır kripto piyasasının mükemmel bir doğrulaması olduğunu söyledi. Daha önce, kripto endüstrisine dost olan Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın zorla kapatılmasının bankacılık krizinin sebebi olduğunu iddia ederek haberlere konu olmuştu. Son BTC fiyat yükselişi, First Republic Bank hisselerinin düşüşü ile birlikte, 10 yıldır görülmemiş bir davranış sergiliyor.

“Bitcoin’in banka başarısızlığı haberlerinde neredeyse mekanik olarak yükselmesi, yaptığım bu işte 10 yılda deneyimlediğim en doğrulayıcı olaylardan biridir”

Nic Carter

Bu arada, kritik Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde, kripto piyasası ABD Fed faiz artırım haberlerini fiyatlandırabilir. Toplantı 1-2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Grayscale CEO'su Bitcoin ETF Onayı Konusunda İyimser

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu