Ripple İlk Çeyrek Raporunu Yayınladı, Balinalar Harekete Geçti

Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP’nin fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasal sorunlarla karşı karşıya kalması nedeniyle durağan kalmıştır. XRP davasıyla ilgili son olumlu gelişmeler, XRP fiyatının yükselmesine yardımcı oldu. Ancak, Ripple, patlak veren finansal krize rağmen gücünü sergileyen üç aylık raporunu yayınladı.

Ripple CEO Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasal sorunlarla karşı karşıya olan Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP’nin fiyatının durgun kaldığını belirtti. Ancak XRP davasındaki olumlu güncellemeler, XRP fiyatının yükselmesine yardımcı oldu. Bununla birlikte, Ripple, patlayan finansal kriz ortamında gücünü gösteren bir üç aylık rapor yayınladı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’nin düzenleyici çerçevelerini güncelleme konusunda geriye doğru hareket ettiğini belirtti, ancak olumlu noktalara odaklandıklarını ekledi. Rapora göre, son birkaç ayda Avrupa Birliği, İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tüm kripto faaliyetleri için yeni kurallar ve düzenlemeler oluşturma konusunda ilerleme kaydetti.

Rapor’a göre, Ripple’ın net satışları, 2023 yılının ilk çeyreğinde, satın almaların düşülmesiyle birlikte 361 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ancak önceki çeyrekte 226 milyon dolar civarındaydı.

Rapor, XRP Ledger on-chain aktivitesinin güçlü kaldığını belirtirken, merkezsiz borsalardaki hacmin, 2022’nin dördüncü çeyreğine göre %34 artarak 115 milyon dolara yükseldiğini gösteriyor. Verilere göre, merkezi borsalardaki XRP Ortalama Günlük Hacmi (ADV) 1 milyar dolardan 698 milyon dolara karşı ilk çeyrekte %46 arttı.

Ripple’ın raporu, geliştiricilerin XRP Ledger için yeni bir etkileşimli standart önerdiğini vurguladı. Bu, kullanıcıların blok zincirleri arasında dijital varlıkları ve verileri taşımasına olanak tanıyacaktır.

WhaleAlert tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saat içinde kripto balinaları tarafından 151 milyon XRP token’ı (yaklaşık 71 milyon dolar değerinde) taşındı. Tracker tarafından kaydedilen en büyük işlem, balina cüzdanları arasında 105 milyon XRP token’ı (yaklaşık 49 milyon dolar değerinde) taşımaktı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Balinası Milyonlarca XRP'yi Binance Borsasına Taşıdı

Ancak, son fiyat artışının ortasında birçok balinanın XRP’yi boşalttığı görüldü. Yaklaşık 46 milyon XRP (yaklaşık 21 milyon dolar değerinde) birden fazla işlemle Bitstamp kripto borsasına taşındı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu