Avrupa’nın En Büyük Bankalarından Biri Bitcoin, XRP ve Birçok Kriptoyu Sunacak

Avusturya’nın en büyük bankacılık grubunun bir üyesi olan Raiffeisenlandesbank NÖ-Wien, Avrupa’nın önde gelen kripto para borsası Bitpanda ile planlı bir ortaklık sayesinde, Avrupa Birliği’nde kripto para dünyasına giren ilk büyük geleneksel banka oldu.

RLB NÖ-Wien, AB’deki geleneksel bankalar arasında bir ilk olacak olan dijital yatırım teklifine kripto para birimleri ve diğer varlık sınıflarını dahil ederek çığır açmaya hazırlanıyor. RLB NÖ-Wien, Alman dijital bankası N26, Alman bulut bankacılığı platformu Mambu, Birleşik Krallık fintech Plum, İtalyan neo-banka Hype ve Bitpanda teknolojisi aracılığıyla yatırım platformları sunan daha fazlası gibi bankaların listesine katılacak.

Şu anda Bitpanda, kripto para birimi, hisse senetleri, borsa yatırım fonları, metaller ve emtialar dahil olmak üzere beş varlık sınıfına yayılmış 2.500’den fazla varlığı kapsıyor. Bitcoin, XRP ve diğer birçok kripto para birimi Bitpanda tarafından destekleniyor.

Benzer bir gelişmede, tanınmış bir İsviçre finans firması olan PostFinance, müşterilerine Bitcoin yatırımları sunmak için bu ayın başlarında Sygnum Bank ile işbirliği yaptı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Pantera Capital CEO'su: Ethereum, Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu