Binance Duyurusu Dogecoin (DOGE) Fiyatını 1 Dolara Ulaştıracak mı?

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Dogecoin ticaret hacmini artırmak amacıyla DOGE/TUSD ticaret çiftini eklediğini Perşembe günü duyurdu. Binance şu anda Dogecoin’i USDT ve BUSD ticaret çiftleriyle listeliyor.

Binance’ın bu hamlesi, Dogecoin ticareti konusunda piyasa lideri olduğu için DOGE fiyatını aniden yükseltebilir ve 1 doların üzerine çıkartabilir. Ancak, traderlar henüz Binance’ın DOGE/TUSD çifti listesine hemen tepki vermedi.

Resmi bir duyuruya göre, Binance 27 Nisan’da Dogecoin’i TUSD ticaret çiftiyle ekleyecek. DOGE/TUSD ticareti 28 Nisan’da 11:00’da açılacak. Binance ayrıca USDT/ARS ve WBTC/USDT ekledi.

Ayrıca, kripto borsası DOGE/TUSD ve WBTC/USDT ticaret çiftleri için Binance Spot Grid’i açılış tarihinden itibaren 2 gün içinde etkinleştireceğini duyurdu.

TUSD stablecoin’in piyasa varlığını artırmak için Binance’in bir diğer çabasını ortaya koyan TrueUSD ekibi, ABD düzenleyicileri tarafından yapılan BUSD baskısından sonra, Binance’in daha az bilinen TUSD’ye geçtiğini açıkladı. Borsa şimdi yalnızca TUSD çiftinde sıfır ücretli ticaret sunuyor, geçen ay tüm diğer çiftlerde sıfır ücretli Bitcoin ticaretini sona erdirdi.

Binance, işlem hacmi açısından kripto para piyasasında domine ediyor. Binance’deki DOGE/USDT işlemleri, toplam işlem hacminin %20’sini oluşturuyor. Bu oran, OKX’teki DOGE/USDT ve Binance’deki DOGE/BUSD çiftlerine göre dört kat daha fazla. Sürekli piyasada, Binance DOGE/USDT çiftindeki işlem hacmiyle %25’lik bir paya sahip.

DOGE/TUSD, Dogecoin’in genel işlem hacmini artırmayı ve DOGE fiyatını yükseltmeyi hedefliyor. Yatırımcılar Dogecoin fiyatının 1 doları aşmasını bekliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Şubat Ayında En Çok Kazandırabilecek Bitcoin Alternatifi 5 Altcoin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu