Bir Nissan Bayisi Dogecoin ile Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı

Bu haftanın başlarında 9 Şubat Salı günü, ABD Florida’daki Daytona Nissan bayisi, araba satışları karşılığında Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu.

https://twitter.com/DaytonaNissan/status/1359164027004461063?s=20

Duyuru, Dogecoin (DOGE) hakkında Elon Musk’tan gelen birçok tweetin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.84 $ ‘a fırladığı bir sırada geldi. Daytona Nissan, Dogecoin promosyonunu öneren BT çalışanlarından biri olduğunu söyledi.
BT çalışanı Garrison, o zamana kadar kabul ettiği kripto para birimi hakkında çok az şey biliyordu.

“Bunu birkaç kez yanlış telaffuz ettim ve derhal düzeltildim. Cevap çok fazlaydı. İnternet trafiğim neredeyse % 6.000 arttı. İlk yarım saatte Facebook’ta binin üzerinde paylaşıldı. Bununla birlikte, bayilik, DOGE’de yalnızca 5000 $ ‘ı kabul ederek riski akıllıca sınırladı. Bir kripto cüzdan oluşturduk ve Dogecoin ödemesini kabul etmek için kullandığımız şey buydu. Bu bizim için gerçekten çok iyi bir avantaj ve gerçekten iyi bir teşhir oldu.”

Ricardo Santiago, Nissan Sentra’sını Dogecoin ile ödeyerek satın aldı. Santiago, “Gerekirse, nedenini desteklemek için bir araba alacağım çünkü Doge’i seviyorum ve kripto para birimini uyarlayacak birini seviyorum.” dedi.

Bitcoin Analisti DOGE Investment Hakkında Uyardı

Shiba Emu tabanlı meme kripto para birimi Dogecoin, geçtiğimiz hafta % 41’lik devasa bir yükseliş kaydetti. DOGE fiyatı, dünyanın en zengin adamı ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın benzeri görülmemiş desteğinin ardından bu haftanın başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,80 doların üzerine çıktı. Musk, DEOGE’dan “dünyanın gelecekteki para birimi” olarak bahsetti.Snoop Dog ve Gene Simmons gibi birkaç popüler kişilik de desteklerini duyurdu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dallas Mavericks Bilet Satışlarında Dogecoin'i Kabul Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu