Ethereum'un Fiyatı 2000 $ Olma Yolunda mı? - BTC MAGAZİN

Ethereum’un Fiyatı 2000 $ Olma Yolunda mı?

Ethereum, yazı yazıldığı sırada, son bir haftada yüzde 8,70 artışla 1822 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap‘ten alınan verilere göre, birkaç gün önce en son ATH’sine ulaştıktan sonra, Ethereum’un fiyatı yaklaşık yüzde 6’lık düzeltmeler kaydetti.

İlginç bir şekilde, borsalardaki Ethereum rezervleri ATH sonrası da düşmeye devam etti ve 1 Ocak 2021’de 22 milyondan, yazım zamanında 20,8 milyona düştü. Rezervlerdeki söz konusu düşüş, son 30 gün içinde birkaç kez fiyat artışına rağmen istikrarlı ve sürekli bir şekilde devam etti.

Kaynak: CryptoQuant

Rezervlerin yanı sıra, Ethereum’un genel bir zincir içi analizi de bir yükseliş hissinin altını çiziyor gibi görünüyor. Bu, özellikle Ethereum hodlları ve tüccarlar arasında, ETH hodllarının yaklaşık yüzde 99’unun şu anda karlı olduğu gerçeği göz önüne alındığında doğrudur.

Artan ağ ücretleri, Binance’in CEO’su CZ de dahil olmak üzere perakende yatırımcılar için endişe kaynağı olsa da, henüz altcoin’in fiyatı veya talebi üzerinde olumsuz bir etkisi olmadı. Bu neden böyle oldu? Belki de büyük işlem hacimlerinin geçen hafta yüzde 1,26’nın üzerinde düştüğü içindir. Ethereum ağındaki işlem hacmi, yazım anında 75.6 milyar dolar ve bu, düşen döviz rezervleri ve genişletilmiş bir fiyat rallisi anlatısını destekleyen bir yükseliş işareti.

Ayrıca, CME gibi en iyi türev borsalarında, ETH Vadeli İşlemleri, kurumsal yatırımcılardan gelen talep ve yatırım akışlarının adil bir payına katkıda bulunmuştur. Ancak aktivite yavaşladı. Bitcoin Opsiyonlarındaki faaliyetin yavaşlaması gibi, Ethereum da yavaş türev performansı ve hacminin arkasından gelen fiyatta bir kırılmaya doğru ilerleyebilir.

Ek olarak, son beş ila yedi yıldaki aktif Ethereum arzı bugün erken saatlerde bir ATH’ye ulaştı.

Kaynak: Glassnode

Kurumsal yatırımcılardan çok fazla ilgi ve talep var ve bu, Grayscale’in büyüyen portföyüne 50.000’den fazla ETH eklemesinden anlaşılıyor . Aslında, ETH portföyü şu anda toplam 93,3 milyon dolar tutarında. Hem perakende hem de kurumlardan gelen ölçümler ve talep, fiyatı 2000 $ seviyesine ve bir sonraki ATH seviyesine yaklaştıran genişletilmiş bir ralliye işaret ediyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu