12 Şubat 2021 Polkadot, EOS, Dash Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

12 Şubat 2021 Polkadot, EOS, Dash Fiyat Analizi

Alt sezon sonunda geldi mi? Bu, şu anda cevaplanması zor bir soru. Evet, altcoin piyasasının çoğu yükseliyor olsa da, çoğu altcoin bunu Bitcoin’in kendi dalgalanmasının ardından yapıyor. Bununla birlikte, BTC’nin fiyatı ezici bir durma noktasına gelirse, piyasanın geri kalanının yükseliş trendini devam ettirip ettiremeyeceği hala belirsiz.
Bitcoin durağan seyrederken, dünyanın en büyük kripto para biriminin performansına karşılık gelen Polkadot , EOS ve Dash gibiler listelerde hızlı bir şekilde yükseldi.

Polkadot [DOT]

DOT / USD
Kaynak: TradingView

Kripto piyasasının en büyük altıncı kripto para birimi DOT, son zamanlarda sıralamalarda yükseldi. Aslında, son birkaç ayda DOT, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve EOS’u listelerde geride bıraktı.

DOT’un fiyat performansı, Aralık ayının son haftasına doğru, DOT’un son birkaç hafta boyunca hareketini sürdürmesine izin verdiğinden beri BTC’nin performansı ile büyük bir ivme kazandı.

Polkadot’un teknik göstergeleri, Bollinger Bantlarının ağzı kısa vadeli fiyat oynaklığını vurgulamak için genişlerken, Chaikin Para Akışı güneyi işaret etmesine rağmen sıfırın üzerinde sabit kaldı.Geçenlerde Binance Labs Polkadot tabanlı akıllı sözleşme platformu Plasm Network için bir Seri A finansman turu başlattıktan sonra haberlerde yer aldı .

EOS

EOS / USD
Kaynak: TradingView

Bir zamanlar kripto pazarının temel dayanaklarından biri olan EOS , geçtiğimiz yıl sıralamalarında önemli ölçüde düştü. Bununla birlikte, DOT gibi, son birkaç hafta kripto para birimi için çok verimli geçti. CoinMarketCap‘te 17. sırada yer alan EOS, son 7 günde % 50’nin üzerinde yükseldi ve kripto şu anda en son Şubat 2020’de görülen bir seviyede işlem görüyor.

Burada, EOS’un yukarıda belirtilen artışının önemli ticaret hacmi ile desteklendiğini de belirtmek gerekir.

Kriptonun son performansındaki yükseliş, teknik göstergeleriyle kanıtlandı, çünkü Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının çok altında, MACD çizgisi, grafiklerde Sinyal çizgisinin çok üstünde geziniyordu.

Kripto para birimi , pNetwork’ün Ethereum’da sarılı EOS piyasaya süreceğini duyurmasının ardından son zamanlarda haberlerde yer aldı.

Dash [DASH]

DASH / USD
Kaynak: TradingView

Popüler gizlilik merkezli kripto para Dash, geçen hafta grafiklerde neredeyse % 50 arttı. Ancak, kripto paranın uzun vadede yükselişini devam ettirip ettiremeyeceği hala belirsiz.

İken RSI aşırı alım bölgesinde hâlâ, bu olumlu ivmenin yakın vadede biraz durmuş olabileceğini düşündüren, aşağıyı işaret ediyor. Öte yandan, Awesome Osilatörü, yükseliş piyasası ivmesinde bir artış kaydediyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu