Amazon, Dijital Para Birimleri Ekibi Kurmayı Amaçlıyor - BTC MAGAZİN

Amazon, Dijital Para Birimleri Ekibi Kurmayı Amaçlıyor

Amazon, Meksika’da “dijital para birimlerine” dayalı yeni çözümler geliştiren bir ekip kurmayı amaçlayan bir pilot proje başlatmak istiyor.

E-Ticaret Devi Amazon, ‘Gelişmekte Olan Pazarlarda’ Müşterileri Hedeflemeye Çalışıyor

Bir iş ilanına göre, Jeff Bezos’un çok uluslu firması bu hafta “Dijital ve Gelişen Ödemeler” bölümü için bir Yazılım Geliştirme Yöneticisi arayışında.

Amazon, iş ilanında yeni ödeme ürününün Meksika’da ilk aşamada devreye alınacağını belirtti. Açıklamanın bir bölümüne göre:

”Bu ürün, müşterilerin Prime Video gibi ürünler ve / veya hizmetler için alışveriş de dahil olmak üzere çevrimiçi hizmetlerden yararlanabilecekleri nakit paralarını dijital para birimine dönüştürmelerini sağlayacak.”

Pozisyon, bilgisayar bilimi veya mühendisliğinde dağıtılmış yazılım sistemlerinin sunumunu yönetme deneyimi olan bir uzman gerektiriyor. Ayrıca Amazon, “gelişmekte olan pazarları” hedefleyen ödeme çözümleri oluşturmak için bir teknoloji ekibi kurmayı beklediğini açıkladı.

Seçilen kişi Seattle, Washington’da bulunmalı. Ayrıca, belirli bir blockchain veya kripto ile ilgili geçmişe sahip olmak zorunlu değil.

Amazon Yeni CEO’sunun Blockchain Teknolojisiyle İlişkisi

Amazon, Jeff Bezos görevden ayrıldıktan sonra Andy Jassy’yi yeni CEO olarak atadı. Aslında, bir süredir Jassy, ​​blockchain teknolojisine ilgi gösteriyor ve onu yeni ödeme seçenekleri için çözümler benimsemek için araştırıyordu. Jassy, ​​o sırada Amazon Web Services’in CEO’suydu.

E-ticaret devi şu ana kadar Meksika’da bu yaklaşan dijital para birimi çözümünü dağıtma planlarını kamuoyuna açıklamadı. Bununla birlikte, hareket, ana akım şirketlerin Bitcoin ( BTC ) yatırımları veya genel olarak kripto benimsemesiyle ilgili duyurularının ardından geldi.

Son zamanlarda, Elon Musk’ın şirketi Tesla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Form 10-k dosyasında firmanın 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin satın aldığını duyurdu. Ayrıca, 11 Şubat’ta ödeme devi Mastercard, bir dizi kripto para biriminin doğrudan ağında hareket etmesine izin vermeye hazırlandığını açıkladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu