Forbes, Bitcoin'deki Düşüşün Sebeplerini Açıkladı - BTC MAGAZİN

Forbes, Bitcoin’deki Düşüşün Sebeplerini Açıkladı

Forbes Crypto’nun araştırma başkanı Steven Ehrlich, Nasdaq Trade Talks şovunda Jill Malandrino ile Bitcoin’i düşüşe neyin ittiğini ve neden Ethereum’a (ETH) inandığını açıkladı.

Forbes’tan “Bitcoin düşüşünün” nedenleri

Steven Ehrlich, mevcut Bitcoin düşüşünün birkaç nedeninden bahsetti. BTC’nin bu yıl şu ana kadar yaklaşık yüzde 83 arttığını ve geçen ay yüzde üç, haftada yüzde yedi düştüğünü belirtti.

Birinci neden, son zamanlarda satın alan bazı kurumsal yatırımcıların karlarını sabitlemek için BTC satıyor olmaları. Bununla birlikte, daha büyük endişe, merkez bankasının faiz oranlarını yükseltmesidir. Bu nedenle, Bitcoin artık bir hedge veya değer deposu olmaktan ziyade riskli bir varlık olarak işlem görüyor.

Ehrlich, orta ve uzun vadede Bitcoin’de yükselişini sürdürüyor; ancak, kısa vadede, Bitcoin’in yatay ticaret dönemleri ve hatta küçük bir düzeltme göstermesini bekliyor.

Ethereum, Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam ediyor

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimine gelince, Ethereum geçen yıl BTC’den daha iyi performans gösterdi ve buna 2021’de de devam ediyor.

Şimdiye kadar, ETH yüzde 132 arttı. Bununla birlikte, ETH şu anda BTC ile benzer bir düşüş eğilimi izliyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.000 $ ‘dan bu yana düşüş gösteriyor.

Ancak Forbes araştırma başkanı, Ethereum’un hala iyi durumda olduğunu belirtti. Bunun iki nedeni, kurumların bu varlığa ilgi göstermeye devam etmeleri ve Ethereum’un çeşitli DeFi platformları ve şimdi de fungible olmayan tokenler (NFT’ler) üreten platform olmasından kaynaklanıyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu