Fundstrat’dan Büyük Bitcoin Fiyat Tahmini: Nisan 2024’e Kadar Boğa Piyasası Devam Edebilir

ABD Merkezli Piyasa Stratejisi Araştırma Firması Fundstrat, Pazartesi günü önümüzdeki aylar için Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Analizinde firma, Blackrock gibi şirketlerden gelen spot Bitcoin ETF’lerinin oluşturduğu talebi fiyata dahil etti. Ayrıca, firma, Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakın gelecekte spot ETF’yi onaylama olasılığından oldukça emin. Firma analistlerine göre, bir ETF onayı Bitcoin talebini muhtemelen artırır.

Bitcoin ETF Onay Olasılığı

Fundstrat’tan Sean Farrell, ETF’lerin faaliyete geçmesiyle Bitcoin ağı üzerinde çarpan etkisi olabileceğini belirtti. Yakın gelecekte spot Bitcoin ETF onayının %75 olasılıkla gerçekleşeceğini tahmin ediyor. Haziran 2023’te BlackRock, Fidelity, Citadel ve Valkyrie gibi firmalar spot ETF başvurularında bulundu. Bir Bitcoin ETF’nin yeni yatırımcıları çekeceğini ve Bitcoin için talebin artacağını belirtti. Bu not, Business Insider tarafından erişildi.

Ayrıca firma, Nisan 2024 civarında planlanan Bitcoin halving olayının yanı sıra Blackrock Bitcoin ETF’nin en üst sıradaki kripto para birimi için büyük bir ralli başlatabileceğine inanıyor. Halving olayı, Bitcoin blockchain’deki işlemleri işlemek için madencilere verilen blok ödüllerini yarıya indiriyor, bu da kripto paranın kıtlığını tetikliyor.

BTC Fiyat Tahmini

Araştırma firması, Bitcoin fiyatının Nisan 2024’ten önce mevcut 30.000 dolarlık aralıktan %521 oranında artabileceğini belirtti. Bu, dokuz ay içinde 180.000 dolara bir sıçrama yapar.

“Bitcoin ETF lansmanı, günlük talebi 125 milyon dolara getirirken, günlük arz sadece 25 milyon dolar.”

Fundstrat

Firma, Standard Chartered bankası, Bitcoin destekçisi Michael Saylor ve Ark Invest’in Cathie Wood gibi gelecek yıllarda kripto para birimi için büyük bir büyüme potansiyeli görenler arasında yer alıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) İçin Konsolidasyon Haftası Bekleniyor! İşte Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken Önemli Veriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu