Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Piyasadaki Belirsizlik XRP’yi 0,5 Dolara Doğru mu Sürüklüyor?

Son yedi gün içinde %4.5 düşüşle XRP fiyatı Salı günü 0.68 dolarda işlem görüyor. Genel olarak kripto para piyasası düşüş eğiliminde, özellikle Bitcoin fiyatının son 24 saatte %2 düştüğü göz önüne alındığında. Diğer yandan, XRP, 1 dolara olan yükselişin beklendiğinden daha uzun sürebileceğini fark eden yatırımcılar nedeniyle kazançlarını kaybetmeye devam ediyor.

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki uzun süreli hukuki mücadelenin sonucunun ardından boğaların yükselişi sürdürememesiyle, XRP fiyatı 0.85 dolarlık dirençten başlayarak 0.7 doların altındaki satışa doğru bir trend değişikliği yaşadı. Eğer boğalar, sınır ötesi para transferi tokenının arkasında toplanır ve hemen 0.7 dolarlık direnci geri alırsa, kayıpların 0.6 dolara kadar uzanma olasılığı var. Bu, 0.5 doların elde edilmesi anlamına gelebilir.

XRP Günlük Grafik
XRP Günlük Grafik

Günlük grafikteki XRP fiyatı teknik perspektifi, özellikle Hareketli Ortalama Yakınsama Uzaklaşma (MACD) göstergesinin bir satış sinyali vermesiyle satıcıların üstün olduğunu gösteriyor. Endeks, orta çizgiye ve olası olarak negatif bölgeye doğru düştüğünde, yatırımcılara düşüş eğiliminin süreceğini garanti eder.

Bu düşüş trendi, aşırı alımdan hızla düşen ve 30’un altında aşırı satıma dönme olasılığıyla orta çizgiye doğru ilerleyen Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile de pekiştirildi. Boğaların satışları durdurma ve 0.7 doların üzerindeki zemini geri kazanma şansı var. Ancak XRP fiyatı aynı seviyenin altında günü kapatırsa, 0.6 dolar shorts traderları için bir sonraki buluşma noktası olabilir.

Açık tarafta, böyle bir düşüş, kenarda duran yatırımcılara daha düşük fiyatlı XRP tokenlerine maruz kalmaları için bir fırsat olabilir. 0.6 doların hafifçe altında bulunan 50 günlük EMA, 1 dolara doğru bir ralli için uygun bir ortam yaratmak amacıyla ayı durumunu hafifletmede kritik bir rol oynayacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Devasa Miktarda XRP Taşıdı

Ripple-SEC Kararı Kriptoda Belirsizliği Tetikleyebilir

Birçok uzman, Amerika Bankası (BAC) gibi önde gelen yatırım bankaları dahil olmak üzere Ripple ve SEC arasındaki davanın kararına dair görüşlerini belirtiyor ve bu kararın kripto endüstrisinde muhtemelen yaratacağı belirsizlik konusunda endişelerini dile getiriyorlar.

CoinDesk raporuna göre, BAC, kripto piyasasının gözetimini sağlamak, ana akım benimsemeyi teşvik etmek ve kurumsal yatırımcıları çekmek için kapsamlı bir düzenleyici çerçeveye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Bankaya göre, SEC-Ripple davasındaki karar, endüstrideki düzenleyici endişeleri gidermedi. Ajanslar, blockchain tabanlı dijital varlıklar ile ETF’ler ve altın gibi şeyleri kapsayabilecek tokenleştirilmiş varlıklar arasındaki ayrımı belirtmek zorunda kalacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu