G7 Toplantısında Kripto Hakkında Konuşuldu

ABD Hazine Bakanlığın’nın pazartesi günü yaptığı bir açıklamaya göre, 7 ülkenin merkez bankası yetkilileri ve maliye bakanı bir toplantıda kripto varlıkları tartıştı.

Konuşmada öncelikle koronavirüs salgınına odaklanıldı ancak kripto varlıklar da dahil olmak üzere diğer konulara da değinildi.

Açıklamada belirtildiği üzere:

“Ayrıca, kripto varlıkların ve diğer dijital varlıkların gelişen ortamına ve ulusal makamların kötü amaçlarla ve yasadış faaliyetler için kullanmalarını önleme çalışmalarına yönelik devam eden yanıtları da tartıştılar. G7 genelinde dijital para birimlerinin düzenlenmesi konusunda güçlü bir destek var. Bakanlar ve yöneticiler , ekim ayında yayınlanan dijital ödemelerle ilgili G7 ortak bildirisine desteklerini yinelediler.”

Bununla birlikte, Steve Mnuchin yönetimindeki Hazine Departmanı öncelikle Para Birimi Denetleme Ofisi aracılığıyla birtakım kripto girişimlerini takip etti.

Şubat ayında Mnuchin, ABD Mali Suçları Uygulama Ağı’nın (FinCEN) kripto para birimleriyle ilgili yeni şartları yayınlamaya hazır olduğunu belirtmiş ancak kesin bir tarih vermemişti.

Ayrıca Mnuchin, 2019’un Temmuz ayında yaptığı bir açıklamada “Bitcoin gibi kripto para birimleri, siber suçlar, vergi kaçakçılığı, gasp, fidye yazılımı, yasadışı uyuşturucular, insan kaçakçılığı gibi milyarlarca dolarlık yasadışı faaliyetleri desteklemek için kullanıldı” demişti. Ayrıca, Mnuchin, “yasadışı faaliyetler için kripto para birimlerinin kullanımına tolerans göstermeyeceklerini” de belirtmişti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Japonya, Rusya Nedeniyle Kripto Karşıtı Duruşunu Sertleştiriyor

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu