Galler Kendi Dijital Para Birimini Piyasaya Sürecek

Galler, işletmelerin geleneksel ödemelere gerek kalmadan hizmet veya ürün alışverişinde bulunmalarına yardımcı olacak Celyn isimli kendi dijital para birimini piyasaya sürmeyi planlıyor.

Celyn’in ülke ekonomisini önümüzdeki on yılda 250 milyon £ artırabileceği umuluyor.

Galler Hükümeti, sistemi oluşturmak için 4 milyon sterlinlik Temel Ekonomi Mücadelesi Fonu’ndan 100.000 £ Circular Economy Wales’a ayırdı.

“Sardex, yalnızca Sardunya KOBİ ekonomisine geçen yıl 50 milyon avroluk kazanç sağladı. Galler, KOBİ’lerin işlerimizin yüzde 99’unu oluşturduğu için Sardunya’ya benzer, bu nedenle ekonomimizi önemli ölçüde artırma potansiyeli var. Galler, 2008’de Sardex’in bir kopyasını başl aynı büyüme yörüngesini izleseydi, Galli KOBİ’ler şimdi ek ciroda 256 milyon sterlin ayarıyla güçlendirileceklerdi.”

Circular Economy Wales CEO’su Eifion Williams

Ekonomi ve Ulaştırma Bakanı Yardımcısı Lee Waters şunları söyledi:

“Ekonomik Eylem Planımız, toplulukları daha güçlü ve daha esnek kılmaya odaklanan ekonomik kalkınmaya daha geniş ve dengeli bir yaklaşımın yönünü belirliyor. Temel Ekonomi Mücadelesi Fonu bunun temelini oluşturuyor ve bu karşılıklı kredi sistemi pilotunun sonuçlarını görmeye meraklıyım.”

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Toyota Dijital Token Üzerinde Çalışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu