Bakkt’tan Sonra Gemini Borsası’da Depolama Hizmeti Başlattı

New York merkezli kripto para birimi borsası Gemini , kendi depolama hizmeti Gemini Custody’i başlattı.

10 Eylül’de yapılan basın açıklamasında Gemini, yeni başlatılan depolama hizmetinin, müşterilerin bakiyelerini kontrol etme, hesap ekstrelerini indirme, para çekme ve bakiyeleri, işlemleri ve faaliyetleri doğrulamak için denetimcilere sadece görüntüleme izni verme imkanı sunacağını belirtti.

Müşteriler ayrıca, Gemini borsasında varlıklarının soğuk depodan transfer edilmesini beklemeden alım satım yapabilecekler. 

Gemini Custody’nin Bitcoin ( BTC ), Bitcoin Cash ( BCH ), Eter ( ETH ), Litecoin ( LTC ), Zcash ve aşağıdaki ERC-20 tokenlerini içeren 18 kripto para birimini desteklediği bildirildi : 0x (ZRX), Augur (REP), Basic Attention Token ( BAT ),Bread (BRD), Dai (DAI), Decentraland (MANA), Enjin (ENJ), Flexacoin (FXC), Gemini dollar (GUSD), Kyber Network (KNC), Loom Network (LOOM), Maker (MKR) ve OmiseGo (OMG).

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, kripto’nun bir varlık sınıfı olarak ihtiyaç duyduğu olgunlaşmanın depolama hizmetlerinin güvenliğine bağlı olduğunu söyledi.

“Gemini ilk günden itibaren, dünyadaki bireyler ve kurumlar için güvenli, uyumlu ve kullanımı kolay, dünya standartlarında bir saklama hizmetine olan gereksinimin farkına vardı.”

Tyler Winklevoss

Gemini’deki operasyon müdürü Jeanine Hightower-Sellitto, kurumsal yatırımcıların kripto için net ve artan bir talep gösterdiğini, ancak bazılarının karmaşık düzenleme ve güvenlik gereksinimlerini tam olarak karşılayan bir çözüm bulmakta zorlandıklarını açıkladı.

Tyler ve Cameron Winklevoss kısa süre önce, Facebook’un Libra stabil coin projesinde Mark Zuckerberg ile ortaklığa açık olduklarını söyledi. Cameron, Libra’nın kripto para birimleri kitlesinin benimsenmesinde bir adım öne geçtiğini savundu.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Rusya Kripto Para Ödemelerini Yasallaştırma Hamlesi Yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu