Kripto Borsası Gemini Silvergate Bank'ın 7/24 Ödeme Ağına Katıldı - BTC MAGAZİN

Kripto Borsası Gemini Silvergate Bank’ın 7/24 Ödeme Ağına Katıldı

Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto para birimi borsası Gemini, fiat transferlerini hızlandırmak için kripto dostu Silvergate Bank ‘ın Silvergate Döviz Ağı’na (SEN) katılıyor.

Gerçek zamanlı fiat para transferleri

Gemini, 27 Ağustos’ta bir blog yazısı ile resmi açıklamada bulundu. Duyuruya göre,  Silvergate Bank ile olan ortaklığının asıl amacı, Gemini ‘nin kurumsal yatırımcı müşterilerinin istedikleri zaman hesaplarından ABD doları çekebilecek ve biriktirebilecek olmaları olacak. 

Ek olarak, duyuruda Gemini’nin SEN’in uygulama programlama arayüzü (API) ile entegre olduğu belirtildi. SEN’in API’si ile entegrasyonun Gemini müşterilerinin para yatırma ve çekme taleplerini gerçek zamanlı otomatik olarak işlemesini sağladığı bildiriliyor. 

 Silvergate kripto pazarının ölçeğini şu açıklamayla özetledi:

“Para yatırma ile ilgili dijital projelere, 31 Aralık 2013 tarihinden bu yana ilk para teklifi (ICO) fonu hariç, 8.3 milyar doların üzerinde yatırım yapıldı. 30 Haziran 2018 tarihinde sona eren 12 aylık dönemde, dijital para ve blok zinciri pazarında girişim fonu konusunda yaklaşık 1.3 milyar dolarlık bir artış sağlandı.”

Silvergate, Coinbase, Bitstamp, Genesis Trading ve Blocktower Capital gibi kripto para birimi sektörünün en büyük firmalarından bazılarına hizmet vermektedir.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu