Golem (GLM) Nedir? Golem (GLM) Geleceği ve Yorum 2022

Golem (GLM) Nedir?

Golem (GLM), insanlara ihtiyaç duydukları bilgi işlem gücüne erişim sağlamak için dağıtılmış bulut teknolojisini kullanan bir platformdur. GLM Network dünyanın ilk süper bilgisayarı olmayı hedefliyor. Bu durumda, platformun kripto GLM token sahipleri, ihtiyaç duymadıkları bilgi işlem gücünü “kiralayarak” gelir elde edebilirler. Bilindiği gibi, bilgi işlem gücü kripto para birimleri için büyük önem taşıyor ve genellikle blockchain ağlarında kullanılıyor. Bu bağlamda Golem platformunun ekosistemde gerekli bir proje haline gelmesi bekleniyor.

Golem Platformu (GLM), kullanıcıların cihazlarının sağladığı bilgi işlem gücünü satmalarını veya satın almalarını sağlayan yenilikçi bir sistem olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar, sağladıkları bilgi işlem gücü ile orantılı kripto para birimine sahiptir ve bundan gelir elde edebilirler. GLM projesinin Ethereum (ETH) ağı üzerinde kurulmuş en eski platformlardan biri olduğunu ifade etmeliyiz. Hepimizin bildiği gibi, Ethereum blok zincirinde birçok proje var. Bu projeler hem DeFi sektöründe hem de çeşitli kripto kürelerinde var ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu sayede piyasadaki en değerli altcoin haline gelen ETH, GLM projesine de ev sahipliği yapıyor.

Bir nevi süper bilgisayar olmayı planlayan GLM platformu, bilgi işlem gücü alıp satmak isteyen tarafları bir araya getiriyor. Kullanıcılara sağlanan bilgi işlem gücüne CGI (bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler), yapay zeka (AI), kripto para madenciliği ve benzeri kullanımlar da dahildir. Başka bir deyişle, GLM platformu, kullanıcılarına kripto para madenciliği yapmak için gereken bilgi işlem gücünü sağlamaktan daha fazlasını yapıyor. GLM, diğer bölgelerdeki kullanıcıların ihtiyaç duyduğu işlem gücünü de paydaşlarına aktarıyor. Bu gerçeklerden hareketle GLM platformunun gelecek vaat eden bir kullanım alanı sunduğuna işaret edilmelidir. Projede her şey yolunda giderse, GLM token’ları gelecekte kullanıcılarına hizmet etmeye devam edebilir.

Golem Factory adlı bir şirket, 2016 yılında Golem projesini (GLM) başlattı. Seslendirilen projenin kurucu isimleri Aleksandra Skrzypczak, Andrzej Regulski, Julian Zawistowski ve Piotr Janiuk’tur. Kripto tarihinde ICO’larla dolu olan 2017’den hemen önce, GLM ekibi ayrıca bir token satış etkinliği düzenledi. Etkinlik sırasında GLM tokenlerinin yaklaşık yüzde 82’si kullanıcılarına verildi. Aslında kullanıcılara sunulan tokenlere GNT deniyor. Platformun orijinal kripto para birimi GNT’ler daha sonra alınan bir karara göre GLM token’larına dönüştürüldü. ERC20 standardını takip eden GLM token’ı da önceki GNT token sahiplerine gitmeden yoluna devam ediyor. Bu işlemin Kasım 2020’de gerçekleştiğini görüyoruz. Bu nedenle GLM token’ı nispeten yeni nitelikli bir kripto para birimidir.

Golem Ağı (GLM), bilgi işlem gücü talep eden ve sağlayan kullanıcıları birbirine bağlayarak verimli bir alışveriş ortamı yaratır. Kullanıcılar hem bu durumdan faydalanabiliyor hem de ihtiyaç duydukları bilgi işlem gücüne erişebiliyor. Bulut teknolojisinden yararlanan GLM ağı, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için çaba göstermeye devam ediyor. Ethereum (ETH) ağı üzerine kurulan platform, bu güçlü blok zincirinin sunduğu tüm güvenlik, işlem hızı ve benzeri fırsatlardan yararlanabilmektedir. Platformun kripto GLM token’ı da da ETH, ERC20 standardına göre çalışır. GLM platformunun birden fazla borsada birçok kullanıcıya taşındığını görüyoruz. Sürekli gelişen teknoloji dünyasının önünde bilgi işlem gücüne duyulan ihtiyaç artıyor. Bu ihtiyacın farkında olan GLM ekibi, bilgi işlem gücü ile kullanıcılara yardımcı olabilecek çözümler üretmeye çalışıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Moonbeam (GLMR) Nedir? Moonbeam (GLMR) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Golem (GLM) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Golem Factory
  • Kuruluş Yılı: 2016
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 1,000,000,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 39.015.77.077,01
  • En Düşük Fiyat: ₺ 2,61
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 14,87
  • Proje Amacı: Golem coin, Ethereum ağının bir token’ı olup, bilgisayar ağlarını kullanarak madencilik hizmetleri sağlamak amacıyla, dijital dünyaya hizmet etmek için oluşturulmuş bilgisayarlar arasında bir eşler arası bir protokoldür.

Golem (GLM) Geleceği

Golem Coin (GLM), mevcut ağlarda hesaplama karşılığında ödemeler için piyasa odaklı bir dijital para birimi olarak kullanılır. GLM ağı üzerinde merkezi bir otoritenin olmadığı ve hiçbir kullanıcının diğerinden daha fazla veya daha az değerli olmadığı adil bir platform sağlar. Bu önemli özellikler, projeye olan ilginin önümüzdeki dönemde artacağını ve doğal olarak fiyat performans açısından başarılı bir grafik izleyeceğini göstermektedir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Golem (GLM) Yorum

Oluşturulan sistem ile birçok bilgisayar kullanıcısından yüksek övgü almıştır. Son zamanların en iyi projelerinden biri. Netizenlerin en çok korktuğu Ddos saldırılarına dayanacak gibi görünüyor. Bilgisayarların maruz kaldığı kötü niyetli saldırılarda Golem, sistemin kapalı kaldığı süre boyunca sağladığı dağıtık ağ hizmeti ile pazara yön verecek gibi görünüyor. Sistemdeki fiyatlandırma senaryolarına kullanıcı karar verir. Sunuculara ciddi zararlar veren siber saldırılardan kaynaklanan maddi kayıp, GLM ağının fiyatına kıyasla çok uygun ve erişilebilir.

Golem (GLM) Coin, piyasa uzmanlarının uzun süredir takip ettiği coinlerden biridir. Golem (GLM) Coin, tahmincilerden çoğunlukla olumlu geri bildirimler alan, 1 milyar GNT token’la başlayan satış sırasında 29 dakikada maksimum limite ulaşmayı başardı. Bu açıdan fiyat gelişmeleri de yatırımcılar için olumlu bir görünüm oluşturmaktadır.

Oluşturduğu sistemle bilgisayar, kullanıcıların beğenisini kazandı. Şimdiye kadar yapılmış en iyi projelerden biri. İnternete bağlı bilgisayarlarda en korkulan saldırı olan ve geçmişte pek çok soruna neden olan DDoS saldırısını durduracak gibi görünüyor. Bu kötü niyetli saldırı ile devre dışı bırakılan bilgisayarlar düşünüldüğünde Golem, dağıtık servis ağı ile pazara hakim görünüyor. Sistemde fiyatlandırmaya kullanıcı karar verir. Sunuculara ciddi hasar veren siber saldırıların neden olduğu donanım hasarı, GLM ağ fiyatları ile karşılaştırıldığında çok ucuz ve erişilebilir görünüyor.

Golem (GLM) Nereden ve Nasıl Alınır?

Golem (GLM)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu