Google 2FA Kayıtlarına Erişebilen Yeni Kötü Amaçlı Yazılım: Cerberus - BTC MAGAZİN

Google 2FA Kayıtlarına Erişebilen Yeni Kötü Amaçlı Yazılım: Cerberus

Yeni kötü amaçlı yazılım, BTC cüzdanınıza veya bir kripto borsasındaki hesabınıza eriştiğinizde, yaygın olarak kullanılan Google 2FA uygulamasından şifre kodlarınızı çalabilir.

Cerberus adlı yeni bir kötü amaçlı yazılım, Android tabanlı akıllı telefonları hedefleyerek Google Authenticator uygulaması tarafından sağlanan şifreleri çalıyor.

ThreatFabric analistlerinin bildirdiği üzere Cerberus, Google Authenticator uygulamasındaki kayıtlara erişebilir ve Bitcoin cüzdanlarına veya dijital borsalardaki hesaplara erişimi güvenli hale getirmek için kullanılan tek seferlik kodları çalabilir.

ThreatFabric raporu, Cerberus’ta Truva Atları’nın modern sürümlerinin önemli ölçüde iyileştirildiğini ve işlevlerinin artık uzaktan erişim sağlayan Truva Atları’na yakın olduğunu bildirdi. Cerberus’un çok güçlü bir kötü amaçlı yazılım türü olduğuna inanılıyor.

Araştırmacılar şu ana kadar, yükseltilmiş bir Truva Atı (Trojan horse) olan Cerberus’un hacker forumlarında paylaşılmadığını söylemekle birlikte, bunun yakın gelecekte yayılabileceği yönünde uyarıda bulunuyorlar.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu