Grayscale 7 Milyar Dolarlık Kripto Varlığını Yönetiyor - BTC MAGAZİN

Grayscale 7 Milyar Dolarlık Kripto Varlığını Yönetiyor

  • Grayscale Investments, kurucusu ve CEO’su Barry Silbert’in tweetine göre şu anda 7.000.000.000 dolarlık kripto varlığını yönetiyor.

Grayscale Investments’in kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, Grayscale’in yeni bir dönüm noktasına ulaştığını ve şimdi 7 milyar dolar değerinde dijital varlığı yönettiğini duyurdu.

Grayscale Şimdi Kripto Cinsinden 7 Milyar Dolara Sahip

Büyük kripto yatırım şirketi Grayscale, yatırımcılardan toplanan fonlarda keskin bir artış gördü.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, üçüncü çeyrek raporunda şirket, yönettikleri yatırımcı fonlarının toplamının 1.05 milyar dolar olduğunu paylaşmıştı.

İkinci çeyrekteki rakam 905,8 milyon dolardı.

Rapor 14 Ekim’de yayınlandı. Bu arada, daha önce Grayscale’in yönetiminde Bitcoin cinsinden yaklaşık 5 milyar dolar tuttuğu bildirilmişti.

Grayscale ETP’leri Düşük Performans Gösteriyor

Bu yıl Grayscale, büyük ölçüde Bitcoin topluyor; üçüncü çeyrekte, şirket o dönemde çıkarılan tüm BTC’nin %77’sini biriktirdi.

Barry Silbert ayrıca Grayscale’in dolaşımdaki tüm Ethereum coinlerinin %2’sini elinde tuttuğunu da duyurmuştu.

Bununla birlikte, CryptoCompare’in son raporuna göre, Grayscale tarafından sunulan kripto ETP’ler (borsada işlem gören ürünler), ETC Group and Wisdom Tree ile karşılaştırıldığında daha düşük performans gösterdi.

Şirketler Bitcoin’i Bir Enflasyon Koruması Olarak Görmeye Başladı

Son zamanlarda, birkaç üst düzey şirket, enflasyon koruması olarak Bitcoin’e ciddi bir yatırım yaptı. Bunlardan ilki MicroStrategy idi ve daha sonra Twitter CEO’su Jack Dorsey’in liderliğinde Square şirketi de Bitcoin yatırımına dahil oldu.

Bugün Bitcoin, Bitcoin’e giren yeni kurumsal yatırımcıların kümülatif etkisi nedeniyle tekrar 13.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

PayPal, BTC Cüzdanlarına Özel Anahtarlar Sağlamıyor

Bununla birlikte, ana itici güç, küresel ödeme devi PayPal’ın milyonlarca müşterisine dijital cüzdanlarında Bitcoin (ve ayrıca ETH, BCH ve LTC) tutma ve ticaret yapma olanağı sağlamasıydı.

Ancak kullanıcılar, şuan için; kriptolarını PayPal’dan başka platformlara veya cüzdanlara çekemez, cüzdanlarına herhangi bir BTC veya başka bir kripto yatıramazlar.

Ek olarak; PayPal, kullanıcılarına BTC’lerinin özel anahtarlarını da sağlamıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu