Grayscale Artık 5.100.000.000$'lık Kripto Paraya Sahip - BTC MAGAZİN

Grayscale Artık 5.100.000.000$’lık Kripto Paraya Sahip

  • Kripto varlıklarının 5 milyar dolardan fazlası Grayscale Investments tarafından yönetiliyor.

Dijital varlık yönetimi firması Grayscale Investments, resmi Twitter tanıtıcısı tarafından yayınlanan son duyuruya göre, şimdi 5,1 milyar dolardan fazla kripto para birimi varlığına sahip.

Firma sadece Temmuz ayında 1 milyar dolardan fazla yatırım ekledi ve bu da artan kurumsal kripto talebinin altını çizdi.

Çoğunlukla Sadece Bitcoin

Grayscale, mevcut CEO’su Barry Silbert tarafından 2013 yılında kuruldu. Girişimci tarafından yönetilen girişim firması Digital Currency Group’a aittir.

Ürün ailesi, ayrı kripto para birimleri için dokuz Trust (güven) fonu ve geniş kripto para sepetine yatırım yapmak için çeşitlendirilmiş bir fondan oluşur.

Kuruluşundan bu yana, Grayscale Bitcoin‘e büyük yatırımlar yapıyor. Şaşırtıcı biçimde 4.3 milyar dolar ile Grayscale Bitcoin Trust (Güven) (GBTC), yönetim altındaki tüm varlıkların yüzde 84’ünden tek başına sorumludur. Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi, firma madencileri geride bırakarak Bitcoin’i rekor oranlarda biriktiriyor.

Grayscale’ın Ethereum Trust’ı (ETHE) 581,7 milyon dolar ile ikinci sırada yer alıyor. Bunu firmanın Ethereum Classic Trust (VB) fonu takip ediyor.

“Şimdi Bize Bak”

Grayscale’in ikinci çeyrek raporuna göre, son çeyrekte aldığı tüm çıkışların yüzde 84’ü kurumsal yatırımcılardan geldi.

Firma ayrıca, aslan payı yatırımcının artışına dikkat çekerek (yüzde 54), yani çok fazla taze paranın kripto paraya girdiğini vurguladı.

Silbert, 5 milyar dolarlık dönüm noktası hakkında yorum yaparken, “herkesin” bir Bitcoin yatırım fonu başlatma fikrini reddettiğini, ancak bunu yaptıklarını dile getirdi:

“2013’te herkes bir Bitcoin yatırım fonu başlattığımız için deli olduğumuzu düşündü. Şimdi bize bak…”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu